English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Čtrnácté kolo interligy házenkářek nabízí zajímavé duely

Čtrnácté kolo interligy házenkářek nabízí zajímavé duely 22.01.2009 15:23:05 - autor: , přečteno 1676x

 

Minulé kolo interligy před týdnem se hrálo bez Hanaček, které měly volný los a také proto se propadly v tabulce na 6. místo. Sobotní 14. kolo se však už bude hrát i s Olomouckými házenkářkami, které se v sobotu střetnou ve své hale družstvem TJ Házená Jindř. Hradec.

Naše družstvo nezastihl závěr minulého roku v nijak oslnivé formě, nejúspěšnější rok své historie zakončilo nepříjemnou porážkou, shodou okolností také na jihu Čech, když těsně před Vánocemi podlehlo družstvu Sokola Písek. Nový rok, to už je jiné kafe, hned první víkend obhájily Olomoučanky prvenství v Českém poháru, když v semifinále porazily Britterm Veselí, který si na zisk druhé nejprestižnější české trofeje brousil zuby, ve finále pak nedaly šanci ani pražské Slavii. Na vítězné vlně se vezly i v prvním letošním interligovém utkání, když přivezly body z horké půdy v Partizánskem, kde se jim nikdy nijak zvlášť nedařilo..

Sobotní soupeř z Jindřichova Hradce naopak zakončil uplynulý rok senzační výhrou v Praze na Slavii, pokračování po Novém roce však už tak skvělé nebylo. Nejprve si Jihočešky přijely pro porážku do Zlína a minulý týden před kamerami ČT 4 nestačily v jihočeském derby v Písku ani na domácí Sokol. Nepříjemné pro děvčata od Vajgaru je zejména to, že v obou případech šlo o soupeře se kterými si to asi rozdají o čtvrté místo do českého play-of a o černého Petra v podobě baráže. Každé další utkání J. Hradce bude tak mít nádech existenčního zápasu a o to budou v Olomouci nepříjemnějším soupeřem.

Čtrnácté kolo svede proti sobě několik velmi zajímavých soupeřů. Sokol Písek hostí Duslo Šal'a a netají se ambicemi získat skalp dalšího družstva zvučného jména. Jasného favorita v podobě lída soutěže má utkání HC Zlín - Iuventa Michalovce. Východoslovenské házenkářky se po utkání přesunou na jih Čech, kde v pondělí předehrají utkání 15. kola, z důvodu startu v PVP v řádném termínu. Zajímavý náboj bude mít jistě i střetnutí reprezentantů hlavních měst obou zemí interligy v Praze, kde domácí DHC Slavia Praha bude hostit úřadujícího slovenského mistra ŠKP Bratislava. Pražanky hrají v současné době ve skvělé formě, což potvrdily výhrou nad Šal'ou i výborným výkonem v Michalovcích kde prohrály rozdílem jediné branky. Další dvojici 15. kola tvoří HK Štart Trenčín a Britterm Veselí. Slovenky jsou velmi silným soupeřem, zkušený celek Veselí však prochází soutěží naprosto suverénně, takže výsledek lze jen těžko předvídat.

Poslední dvojici tedy tvoří domácí celek DHK ZORA Olomouc a TJ Házená Jindř. Hradec. O co oběma družstvům půjde jsme již naznačili v úvodu. Domácí by měly nastoupit v nejsilnějším složení, tedy i s uzdravenou reprezentační brankařkou Bárou Raníkovou, kterou však v předchozích zápasech skvěle zastoupila Dáša Vyhlídalová. Domácí družstvo bude spoléhat také na podporu domácího publika. Utkání se hraje ve sportovní hale DHK ZORA na Andrově stadioně v sobotu 24. ledna 2009 od 17:30 hod.