English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Házenkářky ZORY mají před sebou další hektickou sérii

Házenkářky ZORY mají před sebou další hektickou sérii 02.02.2009 09:07:33 - autor: vasek, přečteno 1891x

Po týdenní přestávce, kdy se Slovenská špička utkala v boji o Slovenský pohár a české mládežnické reprezentace měly své přípravné kempy, pokračuje interliga další sérií zápasů a Hanačky navíc mají před sebou spolu se Slovenskou Iuventou Michalovce, zápasy osmifinále Poháru vítězů pohárů. V příštích devatenácti dnech sehraje družstvo celkem 5 velmi těžkých zápasů a mezi nimi i množství nacestovaných kilometrů za svými soupeři.

Jak tedy vypadá scénář kolotoče zápasů ? Už zítra v úterý 3. února je čeká na jihu Slovenska mnohonásobný mistr Slovenska a vítěz WHIL Slovan Duslo Ša'la. Slovenky mají za sebou několik méně podařených zápasů (porážka v Písku, na Slavii a v Trenčíně a remíza doma s Veselím) a právě to může být pro naše děvčata nepříjemné, protože si domácí už zkrátka zaváhání dovolit nemohou. V neděli 8. února v hale UP v Olomouci přivítají špičkové světové družstvo z Kodaně FCK Handbold A/S s řadou legend světové ženské házené.

Před odvetou v Dánsku sehrají ještě ve středu 11. února v domácí hale utkání 16. kole interligy s lídrem soutěže Iuventou Michalovce. Východoslovensky čeká obdobný program, protože budou hrát v sobotu 7. února doma s norským Levangerem HK a přímo z Olomouce odcestují do Norska k odvetě. Naše děvčata zase po utkání hned ve čtvrtek ráno odjedou vlakem do Prahy a odtud letecky do Kodaně, kde je čeká v sobotu 14. 02. odveta s FCK Handbold. Sérii pak zakončí za týden v sobotu 21. února v Bratislavě proti úřadujícímu slovenskému mistru ŠKP Bratislava.

Podobnou sérii už si děvčata vyzkoušela na přelomu října a listopadu minulého roku, kdy musela absolvovat za stejnou dobu také 5 utkání a to doma s Bratislavou, ve Veselí, doma s Trenčínšm a dvě utkání se srbským Pančevem. Zajímavé je to, že podzimní sérii jsme začínali zápasem s Bratislavou a tu nastávající zápas v Bratislavě ukončí. Věřme, že děvčata zvládnou i druhé enormní zatížení a se svými soupeři toho největšího kalibru se poperou se ctí.

Ani naši fanoušci nepřijdou zkrátka. Dvě z těchto utkání uvidí na vlastní oči, to první v Evropském poháru v neděli 8. února v 16:00 hod. v hale UP a to druhé interligové pak hned ve středu 11. února v hale DHK ZORA v tradičním čase 17:30 hod.

Upozorňujeme znovu na možnost rezervace vstupenek na utkání s FCK Handbold - viz článek "POZOR - Rezervace vstupenek na Dánky !!!" z 23. 01. 2009