English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Házenkářky ZORY na body v Šaľe nedosáhly - HK Slovan Duslo Šaľa DHK ZORA Olomouc 22:15 (9:7)

Házenkářky ZORY na body v Šaľe nedosáhly - HK Slovan Duslo Šaľa DHK ZORA Olomouc 22:15 (9:7) 04.02.2009 00:06:37 - autor: vasek, přečteno 3689x

Domácí družstvo od začátku neponechalo nic náhodě a hned v úvodu si vytvořilo náskok 5:1 v 11. minutě a 8:3 už vedly po 24. minutách hry. Teprve v závěru prvního poločasu se hostujícímu družstvu podařilo snížit na dvoubrankový rozdíl. Ještě těsně před koncem poločasu byly v krátkém sledu vyloučeny Tomečková a Dostálová, takže Olomoučanky vstupovaly do druhého poločasu ve dvojnásobném oslabení, trvajícím skoro celé dvě minuty a domácí toho náležitě využily. Odskočily znovu na čtyřbrankový rozdíl, který si pak již pohlídaly až do konce utkání, a do konce zápasu ho ještě navýšily.

Olomoucké házenkářky předvedly v předehrávce 15. kola interligy jeden ze svých nejslabších výkonů v sezoně a v generálce na nedělní osmifinálový duel s dánským FCK Kodaň propadly v Ša'le zejména v ofenzívě. Zvlášť zakončování jejich útočných akcí bylo velmi špatné. Ne že by si šance nevytvářely, střeleckých pokusů bylo poměrně hodně, v tom se domácím téměř vyrovnaly, ale jedenáct jejich pokusů šlo vedle branky nebo bylo zblokováno výbornou domácí obranou a zbytek pochytala vynikající brankařka Lívia Némethová, jejíž úspěšnost dosáhla 60 %. Té však její roli hostující střelkyně velmi ulehčily tím, že razance jejich střel byla hodně nízká.

Naopak obrana Olomoučanek pracovala poměrně dobře, v čele s výbornou Raníkovou v brance se jí dařilo otupovat ostří útočných akcí domácích. Ty také skoro polovinu svých úspěšných zásahů zaznamenaly z brejků právě po nedůrazné střelbě Hanaček a následném bleskovém úniku Bérešové, nebo Pilekové. Ostatně i obdržených 22 branek od útočně laděného soupeře na jeho hřišti je solidním výsledkem,

Dalším důvodem porážky byl také velmi vysoký počet technických chyb - 23, což je počet se kterým se dá jen těžko pomýšlet na úspěšný výsledek. Většinou šlo o nepřesné přihrávky, kterých za celé utkání zaznamenaly hostující hráčky celých sedmnáct.

U domách byla nejlepší hráčkou brankařka Némethová, obranu skvěle dirigovala zkušená Martanovičová a spolu s ní Czanik, hrající však hodně nečistě.Hbitá křídla Bérešová a Pileková byla hodně produktivní, střelbu z dálky většinou obstarávala Popluhárová - hráčka s bundesligovými zkušenostmi.

 

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 6:2, 8:3, 8:5, 9:7 - 11:7, 11:9, 12:10, 14:10, 15:12, 19:12, 19:14, 22:14, 22:15

Rozhodčí: Haščík, Oťapka 200 diváků 7m ¨hody: 1/0 - 5/5 vyloučení: 7 - 3 červená karta Czanik (Šaľa) za tři vyloučení

Sestavy a branky:
Šaľa:
Németh, Grandtnerová, Ladicsová - Trochtová 1, Martanovičová 4, Braunová, Bérešová 4, Čamajová, Czanik 3, Michalíková, Puškášová 1, Pileková 3, Popluhárová 6, S. Szarková.

Trenérka: Darina BRAUNOVÁ

Olomouc: Raníková, Vyhlídalová - Hejtmánková 2, Růžičková 1, Kovačíková, Uličná 1, Kelarová 1, Hrbková 4/3, Goldová, Pašková, Dostálová 1, Selucká, Salčáková, Tomečková 5/2.

Trenér: Lubomír KREJČÍŘ

 

Fotogalerie

Zobrazuji 125 (z 33 fotografií).  1 2 [další >>]