English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Srbka Tanja MILANOVIČ má skvělou formu

Srbka Tanja MILANOVIČ má skvělou formu 06.02.2009 10:47:46 - autor: dhkzora, přečteno 2085x

Už zítra se v Olomouci objeví výprava dánského družstva házenkářek FCK Handbold A/S Kodaň, které se postaví v neděli v hale UP proti domácím házenkářkám DHK ZORA Olomoucv prvním utkání osmifinále Poháru vítězů pohárů. Při střelecké chuti je především jejich nejlepší střelkyně a současná čtvrtá nejlepší střelkyně dánské ligy s 90 brankami - Srbská legionářka Tanja Milanovič, která v posledních třech utkáních dánské nejvyšší soutěže nastřílela do sítí soupeřek 17 branek.

Za ní ale příliš nezaostávají ani Němka Nadine Krause, která se trefila 14 krát, dále Ruská mistryně světa Emiliya Turey 11 krát a černohorská reprezentantka Maja Savič 10 krát. Je typické, že většinu branek nastřílely legionářsky, hráčky dánské národnosti v tomto družstvu, snad s výjimkou pivota Mete Melgaard, nehrají prim. Navíc v brance vévodí defenzivě dánského celku další z cizinek, nejlepší světová brankařka Norka Cecilie Leganger. O tom jak skvělou obrannou fází disponuje náš příští soupeř svědčí i to, že po 17. kolech dánské 1. ligy má družstvo FCK Kodaň v tabulce nejméně obdržených branek ze všech celků soutěže.

FCK Handbold Kodaň je po 17. kolech dánské nejvyšší soutěže na 2. místě se šesti bodovu ztrátou na vedoucí Viborg HK a s náskokem tří bodů před SK Aarhus. V posledních třech kolech po vyřazení z Champions League hrálo družstvo doma s vedoucím Viborgem a prohrálo 22:27 (11:14), vyhrálo s posledním Slagelse na jeho hřišti 20:28 (7:15) a ve středu porazilo v domácí hale šestý celek soutěže Aalborg DH 28:16 (15:4).