English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky proti vysokému favoritovi nezklamaly - První utkání osmifinále Poháru vítězů pohárů - DHK ZORA Olomouc - FCK Handbold AS Kobenhavn

Hanačky proti vysokému favoritovi nezklamaly - První utkání osmifinále Poháru vítězů pohárů - DHK ZORA Olomouc - FCK Handbold AS Kobenhavn  Obsahuje videogalerii 08.02.2009 21:28:59 - autor: dhkzora, přečteno 2393x

Na Hané dlouho očekávané utkání roku házenkářek, ve kterém se příznivcům představilo jedno z nejlepších Evropských klubových družstev, nabité zvučnými jmény splnilo očekávání. Před zaplněným hledištěm sportovní haly UP, ve výborné atmosféře se hrála házená té nejvyšší kvality. Hvězdy dánského celku potvrdily svou kvalitu a ukázaly ve své hře prvky té nejvyšší kvality. Jejich hra byla založena na výborné obraně, bleskovém přechodu do útoku a pestrým zakončením útočných akcí.

To, že domácí děvčata byla těmto mistryním svého řemesla po většinu zápasu více než vyrovnaným soupeřem svědčí o tom, že už jsou ostříleným pohárovým družstvem, které se nemusí bát žádného soupeře. Obrana měla hodně práce se soupeřovými spojkami, které dokáží vystřelit z jakékoliv vzdálenosti, dařilo se celkem eliminovat hru přes pivoty a hlavně - Bára Raníková v brance opět čarovala a stala se hvězdou utkání.

Naproti tomu olomouckým střelkyním slouží ke cti to, že dokázaly dokonce dvakrát z branky „vyhnat" legendární Norskou brankařskou světovou jedničku, Cecilii Leganger, která neměla svůj nejlepší den a přepustila branku své kolegyni. V začátku utkání se střelecky zaskvěla dvakrát Tereza Kovačíková, kterou později napodobila i další z ostrých spojek domácího družstva Katka Růžičková.

Vyspělý soupeř nedovolil Hanačkám příliš využití rychlého útoku, přesto se podařilo několikrát ohrozit branku i domácím křídlům, Romana Tomečková se nebála ani průniků do obrany soupeře na středu brankoviště. Míša Hrbková několikrát předvedla jak jedovatou umí být její levačka. S velkou chutí absolvovala utkání Veronika Hejtmánková, která ukázala i přehled při chladnokrevném zakončování sedmiček. V průběhu utkání se do své obvyklé pohody dostala i Martina Kelarová, která zejména v závěru dvěma vstřelenými brankami uzdělala z utkání drama. Proti vysokým a tvrdým obránkyním hostí to měla hodně těžké na pivotu Martina Uličná, bila se však statečně a soupeř si několikrát pomohl jen za cenu sedmičky, nebo vyloučení. I ostatní hráčky, které se postupně zapojovaly do hry, odvedly velké penzum práce. .

Hostující hráčky předvedly tvrdé zakončování střelbou z dálky v podání Srbské legionářky Tanji Milanovič, nebo německé reprezentační spojky Nadine Krause. Hru tentokrát místo nemocné Němky Baumbach dirigovala především Maja Savič, jako včelička po celé utkání pracovala jak v obraně, tak i v útoku Mette Melgaard a všechny hráčky na křídlech prokázaly své vysoké kvality. Zejména Ruska Emiliya Turey ukázala proč je dvojnásobnou mistryní světa, je jí jedno hraje-li na levém, nebo pravém křídle, vždy se dokáže uvolnit a přesně vystřelit.

Vývoj utkání byl v první čtvrthodině hry naprosto vyrovnaný, oba soupeři se pravidelně střídali ve vedení, poté však přišla pětiminutová smršť hostujícího družstva, které si šňůrou pěti branek vytvořilo až šestibrankový náskok, který se domácím podařilo do poločasu snížit na tři góly. Po změně stran si zkušený soupeř udržoval stále čtyř až pětibrankové vedení, domácím děvčatům se však podařilo 12 minut před koncem snížit na rozdíl dvou branek 23:25, soupeř znovu „utekl" na pětibrankový rozdíl. Domácí se však nevzdaly a za podpory vynikajícího publika dokázaly tři minuty před koncem Martinou Kelarovou a Míšou Hrbkovou znovu snížit na dvě branky. V závěru je však opustilo štěstí, když Tomečková s Hrbkovou orazítkovaly tyč soupeřovy branky a hosté v závěru pečetily konečný výsledný rozdíl na tři branky.

Domácí děvčata si pak vychutnala „potlesk vestoje" od fantastických diváků a potleskem jim ze středu hřiště za podporu poděkovala. Největším kladem utkání je skutečnost, že Hanačky dokázaly soupeři vzdorovat až do závěrečných minut, poslední desetiminutovku se dokonce věhlasný soupeř musel obávat o výsledek a svou výhru uhájil jen s vypětím všech sil.

 

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 5:4, 6:5, 6:7, 7:7, 7:13, 9:13, 9:15, 12:16, 14:17 - 14:18, 15:20, 17:22, 19:23, 20:25, 23:25, 24:26, 24:29, 25:30, 28:30, 28:31

Rozhodčí: Malek, Nowak oba Polsko 1200 diváků 7m hody: 6/6 - 5/5, vyloučení: 4 - 9.

Sestavy a branky:
ZORA Olomouc:
Raníková, Vyhlídalová, Kozáková - Hejtmánková 9/5, Růžičková 2, Kovačíková 2, Uličná 3, Kelarová 4, Hrbková 3/1, Pašková, Dostálová 2, Selucká, Salčáková, Tomečková 3.

Trenér: Lubomír KREJČÍŘ

FCK Handbold:: Leganger, Ch. Pedersen, Anderson - Nielsen 1, Lyksborg 4, Bloch - Sørensen, Milanovič 9/3, Savič 1, Melgaard 3, Krause 4/1, Olesen, Transel 3, M. Pedersen, Turey 4/1.

Asistentka trenéra: Line HOVGAARD (trenérka Anja Andersen onemocněla)

 

Tisková konference po utkání:

Upozornění: Váš prohlížeč patrně nepodporuje FLASH.