English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Na Hanou míří Michalovce

Na Hanou míří Michalovce 10.02.2009 22:12:17 - autor: , přečteno 1918x

V rychlém sledu se střídají v Olomouci špičková házenkářská družstva, aby se utkala s Olomouckými házenkářkami. Po skvělém představení v neděli v hale UP, v němž se nám představilo super družstvo z Dánska - celek FCK Handbold Kodaň, je tu ve středu pokračování interligy a v něm se na hřišti domácího DHK ZORA utkají s domácím družstvem házenkářky z východu Slovenska - Iuventa Michalovce.

Celek Michalovců je nejlepším slovenským družstvem posledních roků, trojnásobný mistr Slovenska a historicky nejúspěšnější družstvo WHIL - slovensko - české interligy. I v současném ročníku je Iuventa v čele soutěže se 24 body a s náskokem čtyř bodů před Brittermem Veselí. Družstvo, kterému se v uplynulé sezoně nevydařil závěr sezony, když po sérii zranění a nemocí hráček dohrávalo play-off zcela zdravotně zdecimováno v závěrečních utkáních play-off skončilo bez medaile.

O to více klub před touto sezonou prahl po odvetě a svůj kádr hodně posíli. Nověb bylo angažováno několik posil ze zahraničí, (Maďarsko, Ukrajina), ze Šaly přišla další střelkyně Lucie Weibelová, naopak se však zranila jedna z opor Marianna Cínová a mateřské povinnosti plnila nejzkušenější z nich ,Alžbeta Tothová, jedna z nejlepších hráček interligy minulých roků. Obě se již znovu zapojily do přípravy a v Olomouci s největší pravděpodobností nastoupí. Síla družstva je dlouhodobě založena především na hře vysokých spojek. Dvě kanonýrky z desítky nejlepších střelkyň interligy - Lucia Tobiášová a Anna Obšitníková - Dittelová, již zmiňovaná Lucia Weibelová, nebo obě rekonvalescentky Nemčíková - Cínová a Tothová to je výčet jmen úderných spojek budících respekt.

K oporám družstva dále patří obě brankařky, Katarína Harišová a Ingrid Kudročová, které ve statistikách jsou mezi šestí nejúspěšnějších brankařek WHIL s úspěšností přes 51 %, rychlá křídla, Ukrajinka Maryna Rubcová, dále Mária Hriciková, nebo zkušená Sylvia Jenčíková, Ukrajinská pivotmanka Šklaruk, prostě kvalita na všech místech sestavy podtržená předchozím výčtem spojek - to je jistě ta nejlepší pozvánka do haly DHK ZORA Olomouc.

Domácí družstvo, které je zdravotně v pořádku a nastoupí v nejsilnější sestavě je zdravě nabuzeno a bude chtít potvrdit svou skvělou formu před čtvrtečním odletem do Dánska k odvetě Poháru vítězů pohárů i v zápase o body v intervize.

Utkání se hraje ve středu 11. února v 17:30 hod. v hale DHK ZORA na Andrově stadioně.