English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > ZORA jede na horkou půdu do Bratislavy

ZORA jede na horkou půdu do Bratislavy 19.02.2009 09:35:08 - autor: , přečteno 1739x

Jednoznačným šlágrem 17. kola interligy bude sobotní střetnutí úřadujících mistrů svých zemí, v souboji aktuálně třetího týmu WHIL se čtvrtým, mezi družstvy ŠKP Bratislava - DHK ZORA Olomouc. Hanačky nemají na bratislavskou halu ŠKP nejlepší vzpomínky, vždyť zde všechny tři předchozí zápasy prohrály, vždy však o jedinou branku (24:23, 31:30, 18:17). Družstvo ŠKP také všechna svá letošní utkání v domácím prostředí vyhrálo, když deklasovalo Partizánske o 19, Zlín o 14 a Písek o 12 branek, rozdílem pěti branek porazilo Šaľu a Veselí a rozdílem tří branek porazilo Trenčín a pražskou Slavii.

Stejně tak jako naše děvčata vyhrála Bratislava letos i Slovenský pohár a úspěšně startovalo v Evropských pohárech, kde postoupila do druhé fáze Champions League a poté neuspěla až ve 3. kole Poháru EHF. Družstvo se po loňském překvapivém zisku slovenského titulu netají těmi nejvyššími ambicemi ani v tomto roce. Stabilizovaný kádr se v průběhu roku ještě posiluje. K největším oporám týmu patří obě brankařky Miroslava Sůkalová a Katarína Vaverková, úderné spojky Martina Školková, Michaela Porubská a především Petra Beňušková jedna z vůbec nejlepších hráček interligy, rychlá křídla Kochanová, Szöllösiová a H. Janšáková, nebo zkušená pivotka Petra Štetáková.

Po odstoupení ze soutěže družstva B. Bystrice, se do Bratislavy přemístila jedna z nejúspěšnějších střelkyň interligy Katarína Lapinová, z Partizánského posílily družstvo Hodošková a Hrmová a největší posila přišla do družstva v posledních dnech, když se z předního rumunského družstva Rulmentul Brašov vrátila na Slovensko zkušená reprezentantka se sedmiletými zkušenostmi z německé bundesligy - Miriam Šimáková.

Naše děvčata však mají už své zkušenosti s výbornými házenkářkami, což potvrdily v obou duelech s kodaňským FCK, nebo v utkání interligy s Iuventou Michalovce.a pojedou do Bratislavy jistě s respektem ke kvalitám soupeře, ale v žádném případě s poraženeckou náladou. Děvčata věří, že se jim konečně podaří prolomit bratislavské prokletí a připíší si nějaký ten bodový zisk.

V ostatních utkáních 17. kola WHIL se v sobotu 21. února utkají Veselí s Pískem, Šaľa s Jindř. Hradcem, Trenčín se Zlínem a v neděli pak Slavia s Partizánskym. Ve všech těchto střetnutích jsou favority domácí celky, letošní ročník však již mnohokrát ukázal, že ani favorité to nemají lehké.