English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Souboj mistrů vyhrála Bratislava - ŠKP Bratislava - DHK ZORA Olomouc 30:24 (14:8)

Souboj mistrů vyhrála Bratislava - ŠKP Bratislava - DHK ZORA Olomouc 30:24 (14:8) 21.02.2009 23:47:11 - autor: vasek, přečteno 1721x

Souboj úřadujících mistrů Slovenska a Česka vyzněl i tentokrát v Bratislavě ve prospěch domácího družstva. Hostující družstvo ještě v interlize v Bratislavě nikdy nebodovalo a s prázdnou odjelo i tentokrát. Domácí družstvo nastoupilo poprvé v nejsilnější možné sestavě i s novou posilou, jednou z nejlepších slovenských hráček posledních roků, hrající řadu let německou a rumunskou nejvyšší soutěž - Miriam Šimákovou. Ta ještě posílila útočnou hradbu domácího družstva a vyztužila obranu ŠKP .

Obrany obou soupeřů byly vůbec základem jejich hry. Domácí se skvělou brankařkou Katarínou Vaverkovou v zádech, byla pro naše děvčata velmi tvrdým oříškem k rozlousknutí. Střed jejich obrany tvoří především hráčky vysokých postav, fyzicky velmi dobře vybavené, které neumožňovaly hostujícím hráčkám úspěšně zakončovat své akce. Také obrana Hanaček si vedla vcelku dobře, tvrdé střely z dálky, zejména od Martiny Školkové a Michaela Porubské a ve druhém poločase od Šimákové, často nacházely cíl. Několik branek pak zaznamenala Bratislava i z brejků a úspěšná byla i křídla domácích, zejména Hodošková a Súkenníková.

Utkání bylo vyrovnané jen ze začátku zápasu, v 10. minutě byl stav 3:3, poté se však domácím poprvé podařilo získat čtyřbrankový náskok, který důraznou a rychlou hrou navýšily do poločasu na šestibrankový. Také po změně stran pokračoval ŠKP ve velmi kvalitním výkonu a jejich vedení narostlo až na osmibrankové, v závěru se pak hostujícím děvčatům podařilo korigovat.

V hostujícím družstvu měly proti výborným střelkyním domácích velmi těžkou pozici obě brankařky, jak Bára Raníková v prvním, tak i Dáša Vyhlídalová ve druhém poločase. Na rozehrávce se také vystřídaly obě tvůrkyně hry Veronika Hejtmánková i Krïstýna Salčáková, svým spoluhráčkám vytvořily šance, ty také střelkyně realizovaly, bohužel však většinou bez brankového efektu. První poločas tak držely střeleckou produktivitu Hanaček zejména Martina Kelarová a Romana Tomečková, ve druhém poločase se k Romaně přidala i Míša Hrbková a uspěly i kanonýrky Kovačíková s Růžičkovou. Naopak úplně naprázdno tentokrát vyšly hráčky na pivotu, obrana domácích jim to prostě nedovolila.

Domácí hvězdný tým ukázal tentokrát svou sílu a upozornil své slovenské soupeřky, že i letos hodlá znovu zaútočit na titul, když první trofej - Slovenský pohár už na začátku roku vyhrál. Olomoučanky nastoupily v předchozích utkáních interligy proti její špičce a dá se říci, že jejich poslední soupeř byl z těchto týmů nejsilnější. Znovu se však potvrzuje to, že většina družstev se prosazuje především v domácím prostředí, na hřištích soupeřů bývá jejich výkon poloviční. To potvrzují i výsledky obou soupeřů, ŠKP venku vyhrál ve Zlíně jen těsně o tři branky a v Praze podlehl Slavii dokonce desetibrankovým rozdílem. Doma pak vyhrál všech svých osm zápasů. Naše děvčata hýřící sebevědomím doma proti Michalovcům, za několik dnů v cizím prostředí hrají bez sebevědomí a dost ustrašeně a rozpačitě. .

Průběh utkání: 01:2:1, 3:3, 7:3, 10:5, 10:7, 12:7, 14:8 - 15:8, 17:12, 21:13, 22:16, 25:19, 29:22, 29:24, 30:24.

Rozhodčí: Vydra Černý - oba SR 200 diváků 7m hody: 4/3 - 6/4 vyloučení: 3 - 5

Sestavy a branky:
Bratislava:
Vaverková, Sůkalová - Hrmová, Školková 5, Hodošková 5, Szöllösiová 2, Beňušková 6/3, Porubská 2, Súkenníková 3, Štetáková 3, Madarová, Lapinová 4, H. Janšáková, Šimáková 3.

Trenér: Štefan KATUŠÁK

Olomouc: Raníková, Vyhlídalová - Hejtmánková 4/2, Růžičková 2, Kovačíková 2, Uličná, Kelarová 3, Hrbková 5/1, Dostálová 1, Selucká, Salčáková, Gebre Sellasie, Tomečková 7/1.

Trenér: Lubomír KREJČÍŘ