English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Házenkářky jdou do rozhodující fáze jarní části sezony - Do čela se vyhoupl Britterm Veselí.

Házenkářky jdou do rozhodující fáze jarní části sezony - Do čela se vyhoupl Britterm Veselí. 01.03.2009 22:59:57 - autor: , přečteno 1624x

Sobotní dohrávka 15. kola inerligy házenkářek Veselí - Slavia Praha 28:22 (14: 8), rozhodla o tom, že nejméně dva týdny bude v čele interligy, snad poprvé v její historii české družstvo. Veselí má sice v aktuální tabulce sehráno o jeden zápas více, přesto však je pohled na současné postavení českého lídra i pro ostatní česká družstva hodně povzbudivé.

Interliga bude pokračovat 14. března utkáními 18. kola základní části a do konce zbývá sehrát družstvům čtyři až pět utkání..V nich se rozhodne o konečném pořadí společné česko - slovenské soutěže a také o postavení družstev do semifinálových bojů play-off.

Velmi zajímavá situace se vyvinula na špici tabulky soutěže, kde ještě tři družstva bojují o prvenství v interlize. Překvapivě v této trojici není druhý nejúspěšnější tým historie interligy Duslo Šaľa, naopak reálně o prvenství poprvé bojuje český zástupce - Britterm Veselí v nelítostném souboji s Iuventou Michalovce. Třetím vzadu je pak slovenský mistr ŠKP Bratislava. Předpovídat vývoj v tomto souboji o mistra WHIL je velmi těžké. Všechna tři družstva mají před sebou ještě zápasy s těžkými soupeři, kteří jim jistě nic nebudou chtít darovat zadarmo.. Všichni tři soupeři totiž hrají se Šaľou a Iuventa navíc hraje s oběma svými největšími rivaly. Je proto dost pravděpodobné, že se může rozhodovat až v úplně posledním kole v zápase Michalovce - Veselí. Důležité pro konečné pořadí mohou být také výsledky vzájemných utkání těchto družstev. Je jen velmi málo pravděpodobné, že by se mezi tuto trojku vmáčklo ještě některé z dalších družstev.

Jací soupeři všechna tři družstva čekají?
Veselí
(26 bodů): v - Olomouc, v - J.Hradec, d - Šaľa, v - Michalovce
Michalovce (24 bodů): v - J.Hradec, d - Šaľa, v - Partizánske, v - Bratislava, d - Veselí.
Bratislava (22 bodů): d - J.Hradec, v - Šaľa, d - Michalovce, v - Partizánske.

Druhou skupinu, v níž je čtveřice týmů, po dvou českých a slovenských, tvoří družstva usilující již asi jenom o postavenído play-off. Všechna již mají účast v play-off jistou jde nyní pouze o to z jaké pozice do něj vstoupí. V sázce je sice konečné pořadí ve WHIL na 4. - 7. místě, rozhodující však bude souboj dvojic Slavia - Olomouc a Trenčín - Šaľa o play-off..

Družstva čekají v posledních kolech tito soupeři:
Trenčín
(18 bodů): v - Písek, d - Olomouc, d - J.Hradec, v - Šaľa
Šaľa (18 bodů): v - Partizánske, v - Michalovce, d - Bratislava, v - Veselí, d - Trenčín
Slavia (18 bodů): v -Zlín, d - Písek, v -Olomouc, v - J.Hradec
Olomouc (16 bodů): d - Veselí, v - Trenčín, d - Slavia, v - Zlín, d - Písek.

Ve slovenské dvojici má nepoměrně „hratelnější" soupeře Trenčín, pro Šaľu zase hovoří o jeden zápas více a zejména výhoda domácího prostředí v posledním kole právě proti Trenčínu. Ve dvojici českých soupeřů má příznivější los Slavia, navíc má o dva body více, naopak však hraje už jen čtyřikrát, Olomouc čeká ještě pět pokusů. Stejně jako v duelech Michalovce - Veselí, nebo Trenčín - Šaľa může být rozhodující právě jejich vzájemný zápas v Olomouci a dokonce i výsledky vzájemných zápasů obou soupeřů, v nichž Slavia vyhrála na podzim doma 30:27. .

Neméně zajímavý bude i souboj trojice českých družstev ze závěru tabulky, s propastným bodovým mankem na předchozí skupinu. Poslední celek interligy - Partizánske, při vší úctě k jejich posledním výkonům, již interligu dohrávají jen z povinnosti a prakticky jim o nic nejde. Naproti tomu Zlín a obě jihočeská družstva interligy Písek a J.Hradec čeká boj o všechno. Nejlepší z této trojice nastoupí v play-off. proti Veselí, pro druhého skončí 18. dubna sezona a poslední z trojice čeká baráž o setrvání v interlize proti vítězi 1. ligy (pravděpodobně Sokol Poruba).

Družstva poslední skupiny čekají v závěru tito soupeři:
J. Hradec
(8 bodů): d - Michalovce, v - Bratislava, d - Veselí, v - Trenčín, d - Slavia
Písek (8 bodů): d - Trenčín, v - Slavia, d - Zlín, d - Partizánske, v - Olomouc
Zlín (8 bodů): d - Slavia, d - Partizánske, v - Písek, d - Olomouc.

U této skupiny je velmi těžké tipovat konečné pořadí. Jazýčkem na misce vah by mohla být skutečnost, že Zlín odehraje už jen čtyři utkání proti pěti, která sehrají jeho rivalové. Papírově nejtěžší pozici však přece jen má J. Hradec, který hraje jen proti družstvům první poloviny tabulky, Písek a Zlín naopak hrají tři utkání v domácím prostředí. Dá se tedy předpokládat, že každý nečekaný bodový zisk, nebo ztráta, mohou být pro celkové pořadí a to nejen v této poslední skupině, rozhodující.