English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Zítra začíná v naší hale mezinárodní turnaj juniorek

Zítra začíná v naší hale mezinárodní turnaj juniorek 04.03.2009 06:36:15 - autor: , přečteno 2130x

Do Olomouce se dnes sjedou reprezentační výběry juniorek do 19 let z Bulharska, Rakouska, Polska a České republiky, aby zde od čtvrtka do soboty sehrály šest utkání JVS Group Hanball Cupu, turnaje O pohár hejtmana Olomouckého kraje, který nad pořádáním převzal záštitu. Všechna čtyři družstva jsou ubytována v hotelu Flora a již dnes večer budou absolvovat v hale DHK ZORA první oficiální tréninky.

Pro všechny reprezentační kolektivy je turnaj vítanou příležitostí vyzkoušet si herní výkonnost před blížící se kvalifikací o postup na ME, která se hraje v osmi skupinách ve dnech 10. - 12. dubna 2009. Naše reprezentace bude hrát v Německu a jejich soupeřkami bude domácí Německo, dále Makedonie a Ukrajina. Rakušanky budou hrát ve skupině v Nizozemsku proti Nizozemsku, Bělorusku a Řecku a Bulharky s Polkami se sejdou v jedné skupině v Dánsku, kde budou dále hrát Dánsko a Lotyšsko.

Olomoucký turnaj se bude hrát stejným systémem (každý s každým) jako současně probíhající turnaj žen v Chebu. Každý hrací den budou sehrána dvě utkání.

Program zápasů:

Čtvrtek 5. března 2009
16:00 Bulharsko - Polsko
17:30 zahajovací ceremoniál
18:15 Česko - Rakousko

Pátek 6. března 2009
16:00 Polsko - Rakousko
18:00 Bulharsko - Česko

Sobota 7. března 2009
10:00 Rakousko - Bulharsko
12:00 Česko - Polsko
13:30 slavnostní zakončení turnaje

Česká reprzentace se připravovala na turnaj minulý týden v Olomouci a v rámci přípravy sehrála tři přípravná utkání. Nejprve prohrála s domácím interligovým družstvem DHK ZORA 26:33, ve Zlíně podlehla domácímu interligovému HC Zlín 29:32 a v posledním utkání v Olomouci porazila v odvetě HC Zlín 30:24. Nejlepšími střekyněmi v těchto přípravných zápasech byly Jedličková 19, Richvalská 14, Gebre Selassie 9, Mýlková 8, Šviráková 7, Borovská a Burdová 6 atd.

V drrsu juniorské reprzentace se představí dvě hráčky z domácího klubu - brankařka Denisa Růžičková a Anička Gebre Selassie, původně nominované Barboře Paškové však start nedovolí zraněný kotník.

Kdo se tedy v Olomouci v dresu Česka objeví?

Brankářky: Dederlová Michaela (Zlín) Vašková Kateřina (Slavia/Pardubice), Růžičková Denisa (DHK Olomouc)

Hráčky: Ficová Michaela, Adámková Petra, Richvalská Karolína, Mýlková Barbora, Oroszová Martina ( všechny Poruba), Raková Adéla, Vaňková Edita ( obě Slavia), Talašová Klára, Švíráková Leona ( obě Zlín), Borovská Michaela (Písek), Krátká Simona (Slavia/Pardubice), Burdová Karolína (Slavia/Havl.Brod), Jedličková Monika (Slavia/Třebíč), Gebre-Sellasie Anna (Olomouc/Velké Meziříčí).

Trenérem družstva je Michal Červenka (Slavia), asistentem Jiří Novotný (Olomouc), vedoucím družstva Libor Adámek (Poruba), masérkou Jana Milichovská.