English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > České dorostenky postoupily na ME !!!!!

České dorostenky postoupily na ME !!!!! 08.03.2009 20:38:44 - autor: vasek, přečteno 1775x

 

Skvělá zpráva přišla z Maďarska, kde o víkendu proběhla kvalifikace dorostenek o postup na ME., které se koná na přelomu června a července letošního roku v Makedonii. Naše dorostenky nejprve vysoko prohrály s domácími dorostenkami 19:39, v sobotu pak remizovaly s Portugalskem 28:28 a neděli porazily vysoko Bulharsko 37:24.

Z průběhu turnaje bylo jasné, že suverénně nejlepší Maďarsko doprovodí na ME jeden z dvojice Česko a Portugalsko, protože čtvrtý celek Bulharsko byl výrazně slabší a po vzájemné remíze obou celků rozhodovalo skóre. Nakonec obě družstva měla i stejný brankový rozdíl a o postupu našeho družstva rozhodl větší počet vstřelených branek. Je to sice postup šťastný, ale zasloužený.

Na ME se nakonec probojovalo těchto 15 dorosteneckých reprezentací: Rusko, Švédsko, Španělsko, Rumunsko, Slovensko, Německo, Norsko, Srbsko, Chorvatsko, Maďarsko, Nizozemsko, Česko, Dánsko, Litva, Francie a 16. účastníkem bude domácí Makedonie.

Z pohledu našeho klubu máme radost z toho, že v družstvu české reprezentace hrály v Maďarsku i naše dorostenky: brankářka Veronika Fialková, dále hráčky Andrea Kulíšková, Petra Smékalová a Tereza Kubáčková.

GRATULUJEME ČESKÉMU CELKU K POSTUPU NA ME!!!!

Výsledky všech zápasů:

BUL - POR 15:22
CZE - HUN 19:39
CZE - POR 28:28
HUN - BUL 30:20
CZE - BUL 37:24
HUN - POR 35:22

Informaci doplníme jakmile získáme podrobnosti od vedení výravy v Maďarsku.