English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Olomoučanky v sobotu přivítají vedoucí celek interligy

Olomoučanky v sobotu přivítají vedoucí celek interligy 12.03.2009 07:32:55 - autor: vasek, přečteno 1760x

Po třítýdenní přestávce pokračuje o tomto víkendu interliga utkáními 18. kola. Do Olomouce přijede v sobotu vedoucí celek interligy HC Britterm Veselí nad Moravou (díky odehrátí o zápas méně). Slovácké házenkářky hrají letos velmi úspěšný ročník, v dosud šestnácti odehraných zápasech jen dvakrát prohrály (hned v 1. kole v Bratislavě a v 5. překvapivě doma se Zlínem). Mají tedy za sebou šňůru posledních deseti zápasů bez porážky, bod za remízy ztratily naposledy 13. prosince v Šaľe a 1. listopadu doma s našimi děvčaty.

Svěřenkyně velezkušeného trenéra Jiřího Zerzáně jsou také hráčkami zkušenými, ve Veselí mají kádr stabilizovaný, proti loňské sezoně se výrazně posílil zejména příchodem Lenky Černé a návratem ostrých spojek Lenky Flekové po mateřské a Heleny Štěrbové s Lucií Dorotíkovou po vleklých zraněních. V Průběhu sezony však družstvo opustily Jana Foksová, odešla hrát do Německa a Marcela Handlová očekává radostnou událost. Problém má snad trenér Zerzáň jen s poměrně úzkým kádrem hráček. Disponuje sice 15 členným kádrem (z toho jsou tři brankařky) z dvanáctky hráček do pole však v utkáních nastupují pravidelně jen spojky Fleková, Štěrbová, Kočí a střídající Dorotíková, na křídlech Chmelařová a Gabriela Zvoničová a ukrajinská pivotmanka Vinyatynská. Ostatní, vesměs mladé naděje Kratochvílová, Velanová, Lukášová a Horáková se na hřiště v utkáních dostávají jen velmi sporadicky. V družstvu jsou zastoupeny tři věkové skupiny - pětice hráček již překročila třicítku, naopak sedm hráček ještě nemá 22 let a tři jsou ve věku 24 - 26 let, prostě kádr má téměř ideální věkové složení.

Družstvo Veselí patří v současné době do trojice družstev na špici tabulky (Veselí, Michalovce, Bratislava, které si to s největší pravděpodobností rozdají o medailové pozice ve WHIL. Veselí je také jediným družstvem, které už ani nemusí trápit problém z jaké pozice půjde do play-off. Náskok před dalšími českými družstvy je tak velký, že jen teorie, naprostá ztráta formy a smůla by je mohla o prvenství pro české play-off připravit. Veselí ještě mimo dnešního utkání čekají venku J. Hradec, doma Šaľa a venku Michalovce.

Naše děvčata naopak musí veškeré své úsilí posledních kol věnovat souboji se Slavií o post „dvojky" pro české play-off. Pražanky mají zatím náskok dvou bodů a před sebou čtyři utkání: V neděli hrají ve Zlíně, za týden doma s Pískem, poté ve středu 28. března s našimi děvčaty v naší hale a končí posledním kolem v Jindř. Hradci. Naše děvčata mají o jeden pokus víc. Po sobotním utkání s Veselím hrají za týden v Trenčíně, poté již zmiňované utkání doma se Slavií, dále ve Zlíně a končí doma s Pískem. Každé utkání do konce základní části bude klíčové, nikdo si nemůže dovolit zaváhat a velmi, velmi důležité může být právě vzájemné utkání obou soupeřů ve středu 25. března..

Z výčtu možností jak by se mohla interliga v pro nás důležitých utkáních vyvíjet vyplývá, jak důležité bude již sobotní zápas s lídrem soutěže Veselím. Utkání slibuje jednak velmi kvalitní házenou, plnou dramatických situací a proto by si jej neměl žádný z příznivců našeho družstva nechat ujít. Navíc půjde i o souboj v hledišti. Do Olomouce jistě dorazí i skupina veselských bubeníků, kteří poženou do boje své „panenky". Je proto i na našich příznivcích jak si s nimi poradí a zda uplatní početní výhodu a využijí domácího prostředí k povzbuzení vlastních barev.

Před nedávnem jsme psali, že v letošním ročníku interligy vyhrávají většinou domácí družstva. Nakonec to potvrzují i čísla, z dosavadních 80 sehraných utkání, jich plných 52 vyhrála domácí družstva, 4 střetnutí skončila nerozhodně a jen ve 24 střetnutích si dva body odvezly hostující celky. Zajímavé z tohoto pohledu budou výsledky víkendového kola. Ve všech utkáních hrají v domácím prostředí papírově slabší družstva: Partizánske hostí. Šaľu, J. Hradec - Michalovce, Písek hraje s Trenčínem, Zlín se Slavií a naše družstvo jak známo s Veselím. Vůbec bychom se však nezlobili, kdyby trend výher domácích týmů pokračoval i v tomto kole.

Ještě ze statistik... Naposledy naše hráčky prohrály s Veselím 24.03.2007.

Utkání DHK ZORA Olomouc - HC Britterm Veselí n.Mor. se hraje v hale DHK ZORA na Andrově stadioně v sobotu 14. března 2009 od 17:30 hod.