English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky přehrály Veselí - DHK ZORA Olomouc - HC Britterm Veselí n.Mor. 27:23 (8:9) AKTUALIZOVÁNO !!!

Hanačky přehrály Veselí - DHK ZORA Olomouc - HC Britterm Veselí n.Mor. 27:23 (8:9) AKTUALIZOVÁNO !!! 14.03.2009 23:53:32 - autor: vasek, přečteno 1944x

Vynikající házenou viděla v sobotu zaplněná hala DHK ZORA Olomouc, kde se v moravském derby střetla dvě špičková družstva interligy. Utkání už předem slibovalo boj do poslední vteřiny, trenéři obou družstev vůbec nemuseli své hráčky motivovat, ve vzájemných bojích obou soupeřů vždy létají jiskry, bojuje se zkrátka na doraz. Jasné také bylo to, že půjde především o souboj obran a brankařek, vždyť v domácí brance stála česká současná reprezentační jednička Bára RANÍKOVÁ a v té hostující legenda mezi tyčemi Lenka ČERNÁ, která měla o motivaci víc, vždyť nastoupila v prostředí, které důvěrně zná, v místě svého bydliště, odkud před sezonou do Veselí odešla.

První poločas také obě předváděly v brance v plné míře své umění, obě si shodou okolností připsaly po třinácti úspěšných zákrocích - i proto také bylo skóre jen 8:9. Utkání bylo velmi vyrovnané, jen jednou se podařilo Veselankám odskočit na rozdíl čtyř branek (4:8), jinak byl většinou rozdíl jedno až dvou brankový, stále však ve prospěch Veselí. Hostující družstvo výsledkově dominovalo celých 50 minut, utkání se však hraje 60 minut a to se znovu potvrdilo.

Hanačky předvedly od 20. minuty druhého poločasu herní smršť, poprvé se dostaly do vedení až devět minut před koncem od té chvíle však již držely otěže zápasu pevně ve svých rukách. Hostujícím hráčkám viditelně docházel dech (vždyť odehrály utkání prakticky bez střídání) a také psychická pohoda byla na straně domácích. K definitivnímu zlomu pak došlo pět miunut před koncem, kdy po vyloučení Kelarové dostalo Veselí za stavu 21:21 znovu šanci převzít taktovku. Naopak své vlastní oslabení domácí děvčata sehrála skvěle a přesilovku hostí vyhrála 2:0. V závěru ještě Veselí dvakrát dosáhlo na kontaktní gól, poslední dvě minuty však už bylo na hřišti jen jedno družstvo.

Jak již bylo v úvodu řečeno, na obou stranách dominovaly obrany, hrálo se hodně tvrdě, domácí dlouho nemohly najít klíč k otevření soupeřovy hradby a když se jim to povedlo, byla proti Lenka Černá. Slovácké družstvo má ve svém středu většinou hráčky - bojovnice, které hrají vždy s plným zaujetím, což se tentokrát znovu potvrdilo zejména v obranné fázi. Zvoničová na hrotu obrany toho hodně oběhala, střed obrany s Flekovou a Štěrbovou dirigovaný Jarmilou Kočí vytvořil pro domácí často neprostupný val. Na druhé straně si obrana Olomoučanek často nevěděla rady s agilní Štěrbovou, několikrát zůstala zcela osamocena Ukrajinská pivotka Vinyatynská. Pro domácí obranu byla překvapivě málo nebezpečná dirigentka jejich hry Jarmila Kočí, která za zápas vystřelila snad jednou.

V domácím družstvu hrály mimo Báry Raníkové prim především Veronika Hejtmánková, která se blýskla také 100 % úspěšností střelby sedmiček, když se na ní neúspěšně vystřídaly všechny tři hostující brankařky. Mimochodem také druhá brankařka domácích Dáša Vyhlídalová přispěla k výhře dvěma zlikvidovanými sedmimetrovými hody. Z dalších olomouckých hráček se nejvíce prosadila Míša Hrbková, s jejímiž střelami přes obranu několikrát zamotala hlavu i Lence Černé. Vysoký standard zahrály Kelarová, Uličná i Tomečková, ale i ostatní hráčky odvedly výbornou práci.

Domácí děvčata také nutno pochválit za psychickou odolnost. Nezlomilo je ani padesátiminutové vedení soupeře, ani skoro nepřekonatelná překážka v brance hostí. Po celý zápas bojovaly a věřily v úspěch a ten se nakonec dostavil. Velkou pochvalu také zasluhují diváci, kteří zaplnili hlediště téměř do posledního místečka a po celý zápas byli známým veselským „pekelníkům" více než vyrovnanými soupeři. Hlasité povzbuzování a potlesk vyvrcholil nakonec v poslední minutě v potlesk vestoje, kterým děvčatům poděkovali za jejich výkon a uznali jejich nezměrnou bojovnost a víru ve vítězství

Průběh utkání: 0:2, 1:3, 2:5, 4:6, 4:8, 6:8, 6:9, 8:9 - 8:10, 13:14, 13:16., 16:17, 20:19, 20:21, 23:21, 24:23, 27:23.

Rozhodčí: Hájek, Macho 400 diváků 7m hody: 6/6 - 5/2 vyloučení: 4 - 3.

Sestavy a branky
Olomouc
: Raníková, Vyhlídalová , Kozáková - Hejtmánková 6/6, Kovačíková 2, Uličná 1, Kelarová 4, Hrbková 8, Goldová, Pašková, Dostálová 1, Selucká, Salčáková, Tomečková, 2.

Trenér: Lubomír KREJČÍŘ

Veselí: Černá, D. Zvoničová, Sabaková - Kratochvílová, Velanová, Dorotíková 1/1, G.Zvoničová, Štěrbová 7/1, Jandásková, Vinyatynska 5, Chmelařová 4, Fleková 3, Kočí.

Trenée: Jiří ZERZÁŃ