English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V 18. kole interligy domácí - hosté 2:3

V 18. kole interligy domácí - hosté 2:3 16.03.2009 16:25:22 - autor: , přečteno 1675x

V komentáři před uplynulým kolem jsme uvedli, že v letošním ročníku interligy většina utkání končila výhrou domácích, takže z 80 odehraných zápasů jich 65 % skončilo výhrou domácích a jen 30 % vyhrála hostující družstva. V 18. kole tato teorie platila ve dvou případech, přestože ve všech zápasech byla hostující družstva papírovými favority.

Papírové předpoklady nakonec zlomila dvě družstva, Sokol Písek si doma poradil s ambiciozním Trenčínem a k naší velké radosti také naše děvčata v domácím prostředí bodovala, přestože se utkání nevyvíjelo nijak příznivě pro naše barvy. Do Olomouckého utkání vedoucí celek interligy Britterm Veselí totiž byl po celých 50 minut utkání ve vedení, naše děvčata se jen těžko prosazovala přes famózní Lenku Černou v brance hostujícího družstva. V poslední desetiminutovce však naše děvčata prokázala velkou míru bojovnosti a psychické odolnosti, když využily pokles koncentrace a fyzického nasazení svého soupeře a utkání zvrátily ve svůj prospěch. Snad tento zvrat a dobře zvládnuté celé utkání bylo předzvěstí návratu formy a pohody v družstvu, která sice ani v předchozích zápasech nechyběla, ale přece jen tomu něco chybělo.

Druhým družstvem, které využilo domácího prostředí byl jihočeský Sokol Písek, který udělal první důležitý krok k postupu do play-off, když přehrál bez problémů slovenské družstvo z Trenčína. Slovenky ale přijely do Písku bez své opory brankařky Školkové a mladé brankařky neunesly tíhu zápasu a svému družstvu příliš nepomohly.

V ostatních zápasech bez problémů vyhráli hostující favorité, i když Šaľa se první poločas dost trápila v Partizánskem, kde vedla o jedinou branku, aby pak svého soupeře po změně stran jednoznačně přehrála a nasázela mu za 30 minut 22 branek ptoi šesti inkasovaným. Ze dvou dalších adeptů na české play-off jim jejich soupeři toho moc nedovolili, zejména Michalovce si u Vajgaru poradily s Jihočeškami bez jakýchkoliv problémů a hrály jen co potřebovaly. Ve Zlíně hrála Slavia a domácí v tomto utkání působily dost odevzdaně, ale měly také zejména na začátku zápasu dost smůly, když nastřelily několikrát tyč slavistické branky. V průběhu zápasu se domácím dokonce podařilo stáhnout na dvougólový rozdíl, to v době, kdy Pražanky hrály hodně bezstarostně a dovolily soupeři snížit. Na větší zvrat však už domácí neměly síly.

Další kolo se hraje opět o příštím víkendu a naše děvčata čeká v sobotu další těžká zkouška pod hradem Matúša Čáka Trenčianského. Věřme, že konečně prolomí prokletí trenčínské haly a zabodují proti soupeři, kterého zatím porazily jen dvakrát v Olomouci, zatímco Trenčíně vždy o pět branek prohrály a naposledy podlehly dokonce před vánocemi i v domácí hale 26:27. Také v ostatních zápasech se sejdou zajímaví soupeři, ale o tom až příště.