English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Účastníci turnaje > Evropské poháry dospěly do semifinále

Evropské poháry dospěly do semifinále 22.03.2009 11:29:06 - autor: vasek, přečteno 1678x

 

Všechny pohárové soutěže házenkářek dospěly o víkendu do semifinále. Nás samozřejmě nejvíce zajímá Pohár vítězů pohárů, ve kterém ještě v osmifinále hrála naše děvčata a byla vyřazena jedním z favoritů na prvenství - dánským celkem FCK Handbold Kodaň. Ten podle předpokladů v semifinále nebude chybět, když si poradil s francouzským týmem Metz Handball (v sestavě s českými reprezentantkami Lenkou Kysučanovou a Pavlou Poznarovou), když vyhrál v obou utkáních, ve Francii 20:23 a včera v Kodani 23:18.

V semifinále se tedy představí mimo dánský Handbold Kodaň dva zástupci norské házené - Larvik HK, který vyřadil rumunské družstvo Otelul Galati (26:22 a 28:22) a Gjerpen Handball, který přešel přes španělský celek Balonmano Sagunto (39:33 a 27:32) a bundesligový TSV Bayer 04 Leverkusen, který si poradil s norským Levangerem HK

 

V Champions League se v semifinále představí: Viborg HK (DEN), Hypo Niederösterreich (AUT), Györi AUDI ETO KC (HUN) a C.S. Oltchim Rm. Valcea (ROM)

V Champions League byl klíč pro semifinále stanoven již dříve a utkají se dvojice
Oltchim Rm. Valcea (ROM) vs. Viborg HK (DEN) a
Hypo Niederösterreich (AUT) vs. Györi AUDI ETO KC (HUN)

V Poháru EHF jsou postupujícími: C.S. Rulmentul - Urban Brasov (ROM), S.D. Ithaxko (ESP), HC Dinamo Volgograd (RUS) a HC Leipzig (GER).

V Challenge Cupu postupuje Thűringer HC (GER) s Luckou Fabíkovou a Martinou Knytlovou, další bundesligový celek ProVital Blomberg-Lippe, Izmir BSK SK (TUR) - přemožitel Jindř. Hradce z 3. kola soutěže a VS Handball Cercle Nimes FRA).

Losování všech semifinálových dvojic (s výjimkou Champions league) se uskuteční ve Vídni v sídle EHF v úterý 24. března, kdy budeme také znát soupeřky našeho reprzentačnéího družstva žen v kvalifikaci o postup na ME.