English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Středeční kolo interligy odstranilo jen jediný otazník

Středeční kolo interligy odstranilo jen jediný otazník 26.03.2009 12:46:18 - autor: , přečteno 1678x

 

Pouze jedinou definitivu vyřešilo 20. kolo interligy, které se hrálo ve středu ve třech českých a dvou slovenských házenkářských halách. V jistou se proměnilo postavení na prvních místech jak v českém, tak i slovenském play-off. Michalovce sice s určitými problémy, ale přece jen vyhrály podle očekávání v Partizánském a Veselí si bez problémů poradilo s J. Hradcem. Oba tak nastoupí do play-off s jistotou prvního zápasu v domácím prostředí sobotu 25. dubna 2009.

Nic není naopak rozhodnuto v soubojích o druhou pozici v play-off. Na české straně sice Hanačky udělaly první důležitý krok k získání této výhody, když se bodově dotáhly na Slavii, musejí však v posledních dvou zápasech uhrát minimálně tři body, protože se jim nepodařilo v souboji se Slavií zkorigovat vzájemná utkání a dokonce „minitabulka" tří družstev v případě rovnosti bodů mezi Šaľou, Slavií a našimi děvčaty pro nás nevyznívá příznivě. Slavia má k dispozici ještě jediný zápas v posledním kole v J. Hradci, když v tom sobotním má volný los. Naopak Hanačky budou ještě hrát v neděli ve Zlíně a pak v posledním kole budou hostit na vlastním hřišti nevyzpytatelný Písek. Na slovenské straně Šaľa doma zdolala mistrovskou Bratislavu a má už jen dvoubodovou ztrátu. ŠKP však bude hrát ještě doma s trápícími se Michalovcemi a končí v Partizánskem, zatímco Šaľa hraje ve Veselí a doma s Trenčínem.

Zajímavě se závěr interligy vyvíjí pro Veselí. Pokud si v sobotu doma poradí se Šaľou a naopak Michalovce zaváhají v Bratislavě, bude se hrát po Velikonocích opravdové finále interligy, protože na východě Slovenska by si to rozdali dvě družstva se stejným počtem bodů a vítěz by se stal celkovým vítězem WHIL Českému celku by navíc v tomto souboji dokonce stačila remíza, protože v prvním vzájemném utkání na podzim nad Michalovcemi vyhrál.

V závěru tabulky se také zatím nic nerozhodlo, házenkářky Zlína však získaly cenný bod v Písku, když se jim podařil nevídaný obrat. Tři a půl minuty před koncem totiž prohrávaly 27:22 a několik sekund před koncem se jim podařilo vstřelit vyrovnávací branku. Tím pravděpodobně rozhodly o osudu J. Hradce, který by musel také získat tři body v zápasech v Trenčíně a doma se Slavií., aby se vyhnul baráži o udržení.

Máme se tedy na co těšit,, letošní ročník interligy slibuje napětí až do posledního hvizdu, rozhodovat mohou opravdu jen maličkosti. Popřejme našim děvčatům, aby se jim potřebné tři body podařilo vybojovat a že začnou play-off proti Slavii v domácím prostředí s výhodou event. rozhodujícího zápasu v domácím prostředí.