English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Do baráže nakonec sklouzla štika loňského ročníku

Do baráže nakonec sklouzla štika loňského ročníku 29.03.2009 09:09:43 - autor: vasek, přečteno 1858x

Sobotní zápasy předposledního kola interligy házenkářek vyřešily jeden velký otazník závěrečných kol. O holou existenci v interlize i pro příští ročník se bude muset s vítězem 1. ligy žen utkat v baráži, loňský nováček interligy a štika soutěže - jihočeský tým Házená Jindř. Hradec, který se dokonce v letošním ročníku úspěšně zapojila do Evropských pohárů, když postoupila do 3. kola Challenge Cupu. Rozhodla o tom jejich porážka v Trenčíně 30:23, když ještě v poločase byl stav 11:11.

Ve spanilé jízdě o celkové vítězství ve WHIL pokračuje Britterm Veselí, kterému se podařilo v domácím prostředí porazit v poslední době ve výborné formě hrajícíc Šaľu 26:23 a dotáhl se tak bodově na vedoucí Iuventu Michalovce, ktera podlehla v Bratislavě úřadujícímu slovenskému mistru ŠKP 25:21.. V posledním kole si to tak obě družstva rozdají v přímém souboji v Michalovcích. Písek se povinnou výhrou nad Partizánským posunul na samý okraj postupu do play-off a a po nedělní porážce Zlína doma s Olomoucí se stal definitivně čtvrtým, účastníkem play-off. Porážka Zlína také znamená, že je prvním družstvem celé letošní inerligy, pro které již skončila letošní sezona. V posledním kole základní části má totiž volný los a tím pro něj v neděli soutěž skončila.

Výhrou ve Zíně si vytvořila slibnou pozici Olomouc, která v případě zisku alespoň jednoho bodu v závěrečném utkání 18. dubna proti Písku v domácím prostředí, by postoupila do play-off z druhé pozice a v případě třetího rozhodujícícho zápasu v semifinále play-off proti Slavii by měla výhodu domácího prostředí.

V semifinále českého play-off se tedy utkají:

1. dvojice: Britterm Veselí - Casta Sokol Písek - 25. dubna ve Veselí a 29. dubna v Písku, případně 3. utkání by se hrálo 2. května ve Veselí.

2. dvojice: DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha ve stejných termínech jako první dvojice. Pokud skončí Olomouc před Slavií, bude se začínat v Olomouci 25. dubna, v opačném případě by se začínalo v Praze.