English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky jen krůček od výhodnější pozice pro play-off - HC Zlín - DHK ZORA Olomouc 29:35 (13:15)

Hanačky jen krůček od výhodnější pozice pro play-off - HC Zlín - DHK ZORA Olomouc 29:35 (13:15) 29.03.2009 20:28:02 - autor: vasek, přečteno 1744x

Základní krok udělaly olomoucké házenkářky svým vítězstvím v nedělní dohrávce předposledního kola interligy házenkářek, když porazily ve Zlíně domácí celek rozdílem šesti branek. Ještě před utkáním byly domácí hráčky stále ještě ve hře o postup do play-off. Kdyby nad obhájcem titulu vyhrály, pak by je čekala čtvrtá pozice pro závěrečné play.off. Podobnou motivaci však měly i olomoucké hráčky, které potřebovaly alespoň bodovat, ale svůj postup na druhou příčku do play-off stejně ještě musí potvrdit ziskem již jen jediného bodu v utkání proti Písku v domácím prostředí, aby měly lepší výchozí pozici než Slavia.

Utkání se v prvních minutách neslo ve znamení snahy domácích děvčat co nejdříve rozhodnout a pokusit se po vyhnutí se baráži udělat i další pokus k záchraně úspěšné sezony svým postupem do play-off. Vytvořily si brzy čtyřbrankový náskok, ten však byl více „zásluhou" hostujících hráček, které v první desetiminutovce utkání šestkrát ztratily míč. Hostující děvčata se postupem času uklidnila, začala hrát svou hru a do 18. minuty se jim podařilo vyrovnat a vzápětí díky střelecky disponované Míši Hrbkové se ujaly vedení. Domácímu družstvu se podařilo ještě několikrát kontrovat, takže ve 27. minutě byl stav 13:13. Do poločasu se hostím podařilo vstřelit dvě branky, tu patnáctou téměř s klaksonem oznamujícím konec prvního poločasu zaznamenala Katka Růžičková.

Po změně stran už Hanačky plně kontrolovaly průběh utkání, hrály velmi pozorně a nepřipustily vůbec žádnou komplikaci. Svůj velký den měla Míša Hrbková, která znovu potvrdila nárust formy z předchozích utkání a byla u všeho důležitého co se na hřišti dělo. Hýřila aktivitou, byla důrazná při zakončování svých pohledných akcí, prostě výkon téměř dokonal. Uvidíme co s ní udělá přestávka v soutěži a Velikonoce a doufejme, že jí forma vydrží co nejdéle a že se k ní přidají i ostatní - náznaky zde již jsou.

Olomoučanky nastoupily ještě stále bez Báry Raníkové, která stále zápasí s nemocí, Dáša Vyhlídalová s Irenou Kozákovou ji však plně nahradily. Je škoda, že Irena Kozáková při jednom z úspěšných zákroků kdy inkasovala ránu do hlavy musela hřiště opustit, přesto obě předvedly výkon na hranici 50 % úspěšnosti svých zásahů. Celé družstvo zaslouží pochvalu za přístup k utkání, hrálo se bojovně s kvalitní obranou, trochu problémů nadělalo hostující obraně především přesné uvolňování mladé Holubové na pivotu domácího družstva.

Děvčata zaslouží pochvalu za kolektivní výkon, v obraně dřely zejména Uličná, Selucká, Kovačíková a Kelarová, té se dařilo i v útoční fázi, zejména při zakládání a zakončování rychlých protiútoků. Velmi dobré utkání odehrály i další - především Tomečková a Salčáková, která tentokrát dostala větší prostor ke hře a svou šanci využila k předvedení výborného výkonu. Trochu za očekáváním tentokrát zůstala Lucka Dostálová, v obraně však odvedla velké penzum práce.

V domácím kolektivu byly podle očekávání nejnebezpečnější obě reprezentační spojky Budayová s Růčkovou, v dobrém světle se představila jak již bylo uvedeno mladá pivotka Holubová. Domácí družstvo se snažilo o rychlou rozehrávku, zejména při přechodu do protiútoku, často však na úkor přesnosti provedení.


Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:4, 6:6, 9:9, 10:11, 12::12, 13:13, 13:15 - 14:18, 19:21, 19:25, 23:27, 23:29, 26:32, 28:32, 28:35, 29:35.

Rozhodčí: Kavulič, Skružný 160 diváků 7m hody: 4/4 - 2/2 vyloučení: 3 - 7

Sestavy a branky:
Zlín:
Mahďáková, Dederlová - Jalůvková 3, Růčková 5, L. Talašová, K. Talašoivá 2, Brzósková, Hradilová, Šviráková 1, Budayová 13/4, Holubová 5, Pospíšilová, Pažourková.

Trenér: Milan BUDAY

Olomouc: Vyhlídalová, Kozáková - Hejtmánková 3 , Růžičková 2, Kovačíková, Uličná 2, Kelarová 7, Hrbková 12/2, Dostálová, Selucká, Salčáková 3, Tomečková 6.

Trenér: Lubomír KREJČÍŘ