English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Na bowlingu s vozíčkáři vyhráli všichni

Na bowlingu s vozíčkáři vyhráli všichni 13.04.2009 16:10:10 - autor: vasek, přečteno 8228x

Za účasti asi šedesátky účastníků, z toho bylo 36 nadšenců přímými účastníky klání se uskutečnil v Bowlandu v Olomouci společný turnaj členů spolku TREND vozíčkářů s pozvanými hosty mezi nimiž byli na příklad pracovníci Magistrátu města Olomouce, herci Moravského divadla Olomouc, házenkářky DHK ZORA Olomouc, ale na příklad i senátor Prof. Ing. Jan Hálek a řada dalších.

Hlavními organizátory akce byly za Trend paralympijská vítězka z Pekingu ve vrhu koulí a světová rekordmanka Eva Kacanu a za pořadatele „Dobré místo pro život" paní Věra Novotná. Proti původnímu plánu nesoutěžila družstva složená z jmenovaných institucí, ale účastníci byli rozděleni náhodně do pěti týmů a ty pak soutěžily proti sobě. Toto rozhodnutí se pořadatelům povedlo, jednotlivá družstva se mezi sebou povzbuzovala a vůbec nebylo důležité kdo vyhraje, cílem a vítězem této akce byla radost, spokojenost a dobrá nálada všech přítomných.

Nakonec však přece jen výsledky byly vyhlášeny. Z našeho pohledu je potěšitelné, že se dařilo našim házenkářkám, které patřily k ozdobám tohoto klání. Ve vítězném družstvu hrály z našich děvčat Martina Uličná a Tereza Kovačíková, v družstvu, které skončilo na 2. místě se představila Veronika Hejtmánková, ve třením Katka Růžičková s Irenou Kozákovou a ve čtvrtém Martina Kelarová , která byla nejúspěšnější hráčkou svého družstva.

Vůbec nejvíce bodů ze všech účastníků nasbírala s velkým náskokem Martina Uličná (290), když další účastník na druhém místě měl 215. Z dalších házenkářek pak dosáhla Katka Růžičková 193, Tereza Kovačíková 190, Martina Kelarová 167 atd.

Děvčata tak prokázala, že jim není lhostejný ani osud handicapovaných spoluobčanů, mezi nimiž si navícv nedělním odpoledni našla řadu nových přátel a známých.

Fotogalerie

Zobrazuji 125 (z 136 fotografií).  1 2 3 4 5 6 [další >>]