English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Interliga házenkářek má před sebou poslední kolo

Interliga házenkářek má před sebou poslední kolo 16.04.2009 07:22:15 - autor: vasek, přečteno 1655x

Třítýdenní přestávka oddělila předposlední a poslední kolo základní části interligy. I v posledním kole je stále o co hrát, zejména tajenka o celkovém vítězi WHIL čeká na své vyluštění a Hanačky musí potvrdit své druhé místo do českého play-off výhrou doma nad Pískem, i když ke splnění cíle by stačil i jediný bodík. Ve stejné pozici jako naše děvčata je na Slovensku Duslo Šaľa, které ke třetí příčce pro play-off musí získat v domácím prostředí alespoň bod v zápase s Trenčínem. V případě porážky domácích si oba soupeři svá místa do play-off vymění.V nejvýchodnější hale interligové soutěže - v Michalovcích bude v sobotu k vidění přímý souboj o první místo. Obě družstva v čele soutěže - domácí Iuventa i Britterm Veselí mají po 30 bodech a tedy na dosah i celkové vítězství.

Domácí musejí k zisku trofeje vyhrát, moravskému celku stačí uhrát zde remízu, mají totiž k dobru podzimní výhru z domácí palubovky (25:22). Pokud by Veselí uspělo byla by to první výhra českého týmu ve WHIL v její sedmileté historii. Zatím vždy vyhrál někdo z dvojice Michalovce (3 x), nebo Šaľa (2x) a v prvním ročníku 2002/03 vyhrálo v současnosti nejlepší klubové družstvo Evropy Hypo Niederösterreich.

Naše děvčata čeká soupeř z jihu Čech, družstvo Casta Sokol Písek, kterému mají vracet porážku, kterou utrpěly těsně před vánocemi, když tam prohrály 25:28. Jihočešky po nepříliš vydařeném podzimu, kdy získaly pouhé čtyři body, z toho dva právě proti našemu družstvu (pro rekonstrukci haly však doma sehrály jen tři zápasy), hrají po novém roce jako vyměněné a již dvě kola před koncem si zajistily postup do českého play-off. Přispěly k tomu hlavně domácí výhry nad Šaľou, Trenčínem a Partizánským a remíza se Zlínem. Písek je silný hlavně domácím prostředí, na hřištích soupeřů však získal pouhé 2 body za výhru v Jindř. Hradci hned v úvodu sezony. To však neznamená, že na Hanou přijede odevzdaný a ustrašený soupeř. Naopak se dá očekávat bojovný výkon s dobrou střelbou. Vždyť v družstvu jsou dvě superkanonýrky figurující na třetím a čtvrtém místě nejepších střelkyň celé interligy -- Iveta Luzumová a Michaela Borovská !!!

Domácí děvčata se v posledních týdnech potýkají s řadou nepříjemností. Několik hráček prodělalo nejrůznější zdravotní problémy (Raníková, Dostálová, Vyhlídalová, Hrbková atd.). Věřme, že se v předchozí přestávce všechny vyléčily a že poslední kolo základní části je již zastihne v plné síle připravené na rozhodující část sezony, kterou bude následné play-off. To začíná hned za týden v sobotu 25. dubna a bez přestávky pokračuje až do poloviny května.

První dvojici vytvoří současný český lídr Britterm Veselí, který se utká právě s posledními soupeřkami Hanaček, Sokolem Písek, druhou pak vytvoří domácí družstvo, které se o postup do finále utká se Slavií Praha. Semifinále se hraje na dvě vítězná utkání a začíná na hřištích lépe umístěných družstev, tedy ve Veselí a v případě zisku alespoň jednoho bodu v sobotním utkání proti Písku, v hale DHK ZORA Olomouc, hned příští sobotu 25. dubna. Odvety se hrají v halách soupeřů ve středu 29. dubna a případná třetí, rozhodující utkání by se hrála další sobotu, tedy 2. května.

Všechna sobotní utkání posledního interligového kola sehrají ve stejnou dobu, v sobotu 18. dubna 2009 od 18:00 hod. Tedy i v Olomouci se hraje od 18:00 hod. na což upozorňujeme naše příznivce, protože pravidelné začátky bývají na domácí utkání v Olomouci o půl hodiny dříve. Přijďte povzbudit domácí házenkářky a shlédnout také ambiciózní mladé družstvo Písku, v jejichž dresu se představí několik vycházejících hvězdiček české házené.