English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky zahájily play-of vítězstvím nad Slavií. DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha 26:21 (13: 9)

Hanačky zahájily play-of vítězstvím nad Slavií. DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha 26:21 (13: 9) 25.04.2009 22:39:15 - autor: vasek, přečteno 1802x

Olomoucké házenkářky udělaly v sobotu ve své hale první důležitý krok k vytouženému postupu do finále. Skvělý koncert předvedla zejména Barbora Raníková, která od prvních minut v brance předváděla zákroky, kterými potvrdila roli české brankařské jedničky. Svůj skvělý výkon zahájila chycenou sedmičkou své bývalé spoluhráčce Keclíkové, se kterou hrávala v dorostenecké kategorii za Písek. Slavistky se pak v průběhu utkání ze značky sedmimetrového hodu neprosadily ještě třikrát - znovu dvakrát Keclíková a Černá, všechny tři střely skončily na tyčích domácí branky. Brankově se ze sedmičky Slavistky prosadily až dvakrát Crhovou v závěru utkání.

Do zápasu vlétly obhájkyně mistrovského titulu jako uragán, za sedm minut vedly 4:0 a vytvořily si tak solidní základ pro celý další průběh utkání. Domácí hráčky se tímto vedením uklidnily, hrály si svou hru na kterou se připravovaly a svého soupeře nepustily pak až do konce ani jednou na přímý kontakt. V 18. minutě už vedly 9:3 a skvělé obecenstvo si předvedenou hru ze strany domácích doslova vychutnávalo. Stačila však chvilka nepozornosti a polevení z důsledné obrany a Slavia se dostala do hry, když snížila na 9:6, zejména díky průbojnosti mladé talentované a dobře fyzicky disponované spojce Haně Kutlvašrové. Pět minut před koncem poločasu to bylo dokonce 11:9, ale v poslední minutě nejprve Hejtmánková střelou z dálky a skoro současně se závěrečným hvizdem Romana Tomečková proměnila své sólo přes celé hřiště, když sama vypíchla míč a prodriblovala se až do gólového zakončení, kde předvedla svou specialitu, střelu od země s rotací a brankařka se stačila jen po míči podívat.

Také druhý poločas skýtal stejný obraz hry, domácí družstvo si kolektivním a soustředěným výkonem spolehlivě hlídalo průběh utkání a zaslouženě se ujalo v sérii vedení 1:0. Je však třeba říci, že Slavia nehrála vůbec špatně, neprosadily se jí však spojky, nebo lépe řečeno ty si vylámaly zuby na Báře Raníkové. Hostující družstvo postrádalo v sestavě zraněnou Martinu Jonášovou, takže na levém křídle musel trenér Pína dost improvizovat. Velkou postavou obrany hostujícícho družstva byla Petra Vítková, která se po vleklém zranění dostává do herní pohody, renomované levoruké střelyně Crhová s Černou se postupně zastřelovaly a byly stálým nebezpečím pro obranu domácích, kterou však asi prověřovala nejvícuž zmiňovaná Kutlvašrová.

Kvalita hry domácího družstva vycházela především z výborné obrany a hlavním stavebním kamenem v ní byla Bára Raníková. Velký zápas odehrála také Martna Uličná a to jak v útoku, tak i v obraně, která zejména v době náporu Slavie předvedla několik excelentních obraných zákroků. Obranné úkoly si splnily i další obranářky Kovačíková a Selucká. V útočné činnosti se nejvíce prosazovaly Tomečková s Kelarovou, dobře zahrály i ostatní, po zdravotních problémech se neprosadila tak jako v předchozích zápasech Míša Hrbková. Nádhernou akci a spolupráci předvedly v závěru utkání Tomečková s Hejtmánkovou, které si v rychlém útoku několikrát vyměnily míč, vyšachovaly přitom tři své protihráčky a akci zakončily gólem.

Sérii tedy rozehrály Olomoucké házenkářky výborně. Ve středu je však čeká v Praze nelehký úkol, prosadit se i na soupeřově hřišti . Budou to však mít hodně těžké, Slavistky budou jistě bojovat ze všech sil, aby odvrátily hrozbu vyřazení z bojů o titul. Věřme však, že se naše děvčata znovu vybičují k velkému výkonu a odehrají i v Praze dobrý zápas a přivezou na Hanou postup..

 

Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:2, 9:3, 9:6, 10:89, 11:9, 13:9 - 132:10, 15:10, 15:12, 17:12, 18:15, 22:18, 25:20, 26:21.

Rozhodčí: Simu, Nesvadba 350 diváků 7 m hody :5/2 - 8/4 vyloučení: 4 - 3.

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Vyhlídalová, Kozáková - Hejtmánková 2, Růžičková, Kovačíková 1, Uličná 3, Kelarová 6, Hrbková 2, Pašková, Dostálová 6, Selucká, Salčáková 1, Tomečková 5/2.

Trenér: Lubomír KREJČÍŘ

Slavia Praha: Míařová, Satrapová - Crhová 5/2, Knedlíková, Štolfová, Keclíková 3/2, Mouleová, Černá 4, Kvasničková 3, Vítková 3, Kutlvašrová 3, Medunová.

Trenér: Petr PÍNA.