English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V prvních kolech play-off vyhrávali favorité

V prvních kolech play-off vyhrávali favorité 27.04.2009 09:16:22 - autor: , přečteno 1901x

První dějství má za sebou semifinále zápasů play-off a dají-li se za favority považovat družstva nastupující do série z pozice lépe umístěného celku v základní části, pak ve všech případech byla tato družstva úspěšná. Všechna tak udělala první, nesmírně důležitý krok k postupu do finále.

Na české straně, kde se hraje pouze na dvě vítězná utkání tak mají šanci jak Veselí, tak i Olomouc, rozhodnout o svém postupu do finále již ve středu. V první dvojici, kde se utkal první se čtvrtým nebylo o vítězi prvního zápasu pochyb, Veselské panenky přehrávaly svého soupeře hned od začátku a nakonec vyhrály bez problémů 32:24, když ve druhém poločase dal domácí trenér větší prostor ke hře hráčkám, které toho zatím moc neodehrály. Podle obou trenérů byl rozhodujícím faktorem rozdílný výkon Veselských a Píseckých gólmanek a obě strany také shodně tvrdí, že se dá předpokládat třetí utkání v sobotu znovu ve Veselí.

To duel třetího se čtvrtým v Olomouci potvrdil o jaký souboj půjde. Střetli se dva vyrovnaní soupeři, domácím však vyšel náramně začátek a ten prakticky rozhodl. Čtyřbrankový náskok si Hanačky udržely prakticky až do konce, když svého soupeře nepustily do kontaktu. I tady k vítězství domácích hodně napomohl výborný výkon Báry Raníkové v brance. Také středeční střetnutí v Edenu lze očekávat jako boj o každou branku, využití každé chybičky a rozhodnout mohou opravdu i maličkosti. Není vyloučeno ani prodloužení, vždyť již několikrát se oba soupeři v Praze s touto variantou představili. Příznivci Olomouckého družstva budou mít navíc možnost sledovat své družstvo i v přímém přenosu na ČT 4 (od 18:00 hod.), který televize zařadila místo utkání mužské Zubr extraligy, kde již zápasy semifinále skončily. .

Na Slovensku se hraje semifinále na tři vítězná utkání a v obou případech vyhráli úvodní zápasy domácí družstva shodou okolností oba sobotní zápasy vždy o jedinou branku v nedělních odvetách pak již rozdíl vítězných družstev byl větší. V obou sériích tak už budou mít v sobotu případně v neděli favorité první mečboly, v Trenčíně je vysokým favoritem družstvo Michalovců, vyrovnanější partie se dá očekávat v Šaľe, která bude hostit úřadujícího mistra z Bratislavy.

Utkání slovenského semifinále play off:
Michlovce - Trenčín 29:28 a 33:27, Bratislava - Šaľa 22:21 a 29:18,

České semifinále pokračuje ve středu 29. dubna kdy se střetnou v Praze Slavia Praha s DHK ZORA Olomouc a v Písku Casta Sokol Písek s HC Britterm Veselí n.Mor. Obě utkání začínají shodně v 18:00 hod.

Na Slovensku se hraje až o víkendu v sobotu a příp. i v neděli v Trenčíně a v Šaľe