English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Prvoligové soutěže finišují

Prvoligové soutěže finišují 27.04.2009 12:42:44 - autor: , přečteno 1492x

 

Zatímco interliga házenkářek již skončila a nejlepší česká družstva hrají play-off o mistra a medailová umístění, finišují i republikové soutěže, v nichž má náš klub své zastoupení a pohled na tabulku říká, že velmi významné. Všechna tři družstva hrají v popředí svých soutěží a o uplynulém víkendu udělala krok k tomu, aby celková letošní bilance byla ještě lepší. Jak tedy vypadá závěr prvoligových soutěží z pohledu družstev DHK ZORA Olomouc ?

1. liga ženy:
Do konce zbývá odehrát poslední dvě kola a na čele se již dlouhou dobu drží trojice družstev, dnes již jistý účastník baráže o postup do interligy - Sokol Poruba a dvě juniorky - DHK ZORA Olomouc a Slavia Praha. Čtvrtý celek Jiskra Otrokovice má již desetibodovou ztrátu. Hanácké družstvo v neděli udělalo významný krok k tomu, aby obsadilo stříbrnou příčku. Má na pražskou juniorku dvoubodový náskok a lepší vzájemnou bilanci, k tomu tedy stačí jediné vítězství. Olomoučanky hrají příští týden těžký zápas ve Zlíně, který úporně bojuje o udržení v 1. lize, a v posledním kole hrají doma s Pískem. Slavistky hrají za týden doma s Astrou Praha a v posledním kole je čeká venku Liberec.

Sokol Poruba má sice stejně bodů jako Hanačky, ale má lepší vzájemná utkání a hraje doma s Plzní a končí v posledním kole v Mostě. Každé zakopnutí může mít pro Porubu následek ztráty prvního místa, ale ambiciózní družstvo si jistě prvenství pohlídá.

1. liga starší dorostenky
Konečná podoba tabulky u starších dorostenek je velmi důležitá. Bude totiž současně konečným pořadím starších dorostenek pro rok 2009, tedy vítěz získá titul mistra ČR a družstva na druhém a třetím místě získají stříbrné, resp. bronzové medaile. Nejvýhodnější postavení na zisk titulu má dvě kola před koncem Sokol Poruba, který má předehráno utkání posledního kola v Čes. Budějovicích a čeká jej už jenom o víkendu zápas s DHC Plzeň. Musí však bezpodmínečně vyhrát, protož druhá Slavia má lepší vzájemná utkání a jen tříbodovou ztrátu a o jedno utkání navíc (doma s posledními Vršovicemi a v J. Hradci).

Olomoucké házenkářky nedělním vítězstvím se Slavií, nejen že s největší pravděpodobností připravily Slavii o titul, ale udělaly velmi významný krok k zisku bronzových medailí. Mají tříbodový náskok před Zlínem a před sebou vzájemné utkání a v posledním kole hostí předposlední Písek. Dá se tedy předpokládat, že si již bronz nenechají „vyfouknout" i když zde ještě teoretická hrozba je..

1. liga mladší dorostenky
Také mladší dorostenky DHK ZORA hrály v neděli vlastně existenční utkání, kdy v přímém souboji rozhodly o svém minimálně druhém místě v konečné tabulce, které už znamená postup do fInále o mistra ČR, které se uskuteční 23.a 24. května 2009 v Havl. Brodě. Dalšími účastníky bude HC Zlín, DHC Slavia Praha a s největší pravděpodobností Jiskra Havl. Brod.

Olomoučanky mohou dokonce skupinu vyhrát, musely by ale v sobotu uspět ve Zlíně, což znamená vyhrát, nebo při remíze porazit v posledním kole doma Otrokovice. V případě porážky, by jim zůstala pravděpodobně jen druhá příčka, což však nic nemění na postupu do finálového turnaje. .