English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Zora po roce znovu ve finále s Veselím! DHC Slavia Praha - DHK Zora Olomouc 27:28 (11:12, 23:23) po prodloužení

Zora po roce znovu ve finále s Veselím! DHC Slavia Praha - DHK Zora Olomouc 27:28 (11:12, 23:23) po prodloužení 29.04.2009 20:37:40 - autor: dhkzora, přečteno 1930x

V nervy drásající drama se proměnilo druhé semifinálové dějství házenkářek Slavie Praha a Zory Olomouc v pražském Edenu. Před poloprázdnými tribunami, ale za dozoru kamer České televize, se hrál zápas, který byl hoden vyvrcholení sezony. Česká televize měla šťastnou ruku při výběru utkání, diváci u televizních přijímačů se mohli znovu přesvědčit o tom, že házená v podání dívek a žen je sportem divácky velmi atraktivním. Předvedenému představení nechybělo skoro nic, bylo dramatické, hrálo se s nasazením, rychlost zdobila většinu aktérek, vynikající byly výkony brankařek na obou stranách hřiště, hrálo se tvrdě, ale fér, prostě házená se vším všudy.

Po prvním utkání v sobotu v Olomouci (26:21 pro domácí), se dalo očekávat, že v odvetném utkání pravdy budou chtít mladé Slavistky, vyztužené zkušenou Petrou Vítkovou, sérii vrátit zpět na Hanou a tam si to rozdat o postup do finále v rozhodující bitvě. Hned od prvních minut byly daleko aktivnější než v prvním utkání. Proti zisku nějakého většího náskoku však byla skvělá Bára Raníková v brance hostí, která hned v úvodu zlikvidováním sedmičky v podání Keclíkové dala najevo, že míní pokračovat ve svém gala představení z Olomouce. Dalším důvodem, proč se skóre drželo stále téměř vyrovnané byla také dobrá obrana Hanaček a jejich rychlé akce v útočné fázi zakončované úspěšnou střelbou.

. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou, několikrát se obě družstva vystřídala ve vedení, více času v roli vedoucího družstva však byla v prvním poločase na straně Slavie, do šaten se však v poločase přesto šlo za stavu 11:12 pro hostující děvčata. Přetahovaná ve skóre pokračovala i po změně stran většinou byl rozdíl jediné branky, jenom Hanačky se v úvodu druhého poločasu dvakrát dostaly do dvoubrankového brejku, ten však byl brzy zlikvidován a utkání skončilo po šedesáti minutách hry bez vítěze 23:23.

Následovalo prodloužení o 2 x 5 minut. V první polovině nastaveného času vzaly na sebe odpovědnost dvě z nejzkušenějších hráček hostí Hejtmánková s Kelarovou, které zajistily družstvu dvoubrankové vedení. Druhá pětiminutovka byla již plně v režii Olomoučanek, které si příkladnou bojovností nenechaly již vítězství a postup vzít. Domácí družstvo se ještě pokusilo o zvrat nasazením osobní obrany po celém hřišti, několik vteřin před koncem se jim také podařilo získat míč a vstřelit kontaktní gól, to však bylo vše a na palubovce mohl vytrysknout gejzír radosti v podání všech aktérech, realizačního týmu i hrstky skvělých olomouckých příznivců, kteří po celé utkání Hanačky bouřlivě povzbuzovali a domácí „kotel" jasně předčili.

Hostující družstvo příkladně bojovalo, bylo po celé utkání kompaktnějším družstvem, ke konci utkání i při narůstající únavě předčily domácí i po fyzické stránce. Všechny hráčky od těch, které prakticky „neslezly" z hřiště až po ty, které se na hřiště tentokrát nedostaly byly jednolitým kolektivem, který žil utkáním a dočkal se zasloužené odměny.. Je proto těžko hodnotit jednotlivé hráčky, přece jen ve zkratce: Bára Raníková opět skvělá, potvrdila svou prioritu mezi českými brankařkami, měla za sebou také oporu kterou jí byla Dáša Vyhlídalová, která se do branky postavila při čtyřech sedmičkách a také dvě z nich bravurně kryla a k tomu následně i dvě dorážky ze šestky. Obě křídla Romana Tomečková i Lucka Dostálová odvedly jednak velký kus práce v obraně, ale byly také úspěšné při zakončování akcí, Romana se pak stala nejlepší střelkyní družstva.

Zkušené tahounky družstva Veronika Hejtmánková s Martinou Kelarovou prokázaly svou nenahraditelnou roli zejména ve vypjatých situacích v závěru utkání a v prodloužení, Veronika odvedla také velký kus práce při osobním bránění nejlepších domácích hráček. Na pivotu se Martině Uličné vedlo skvěle hlavně v úvodu zápasu, kdy byla autorkou 3. - 6. branky našeho družstva, když prokázala zejména výbornou orientaci a vracela do sítě míče odražené brankařkou Satrapovou. Míša Hrbková hrála tentokrát na spojce a znovu potvrdila jak jí to tam sedí. Hrála sebevědomě, s velkým přehledem, hledala si střelecké pozice a velmi účinně střílela. Tereza Kovačíková byla opět oporou zadních řad, škoda, že se více neprosazuje v útočné fázi.

Ostatní hráčky, Kristýna Salčáková na hřišti dlouho nebyla, vystřídala jen na několik minut Romanu Tomečkovou, stejně jako Katka Růžičková, která byla zase alternativou pro vystřídání hráček na spojkách. Do hry se tentokrát vůbec nedostaly třetí brankařka Irena Kozáková a mladé juniorky Lucie Severová s Aničkou Gebre Selassie. Všechny však byly platnou součástí týmu a také ony si vychutnaly radost z postupu.

Domácí družstvo mělo největší oporu také v brance, ve výborné formě se představila Lucie Satrapová, z hráček v poli byly tentokrát nejlepší mladé spojky Hanka Kutlvašrová a Martina Crhová, které předčily Keclíkovou i Kláru Černou. Výborná byla i na pravém křídle Jana Knedlíková, oporou obrany i útoku byla opět velezkušená Petra Vítková.

Ještě jednu malou poznámku na závěr. V hledišti jsme marně hledali reprezentačního trenéra pana Tkadlece. Kde jinde mohl sledovat hodně svých „oveček" přímo v akci, než v tak důležitém a vypjatém utkání. Ocenit je třeba i atmosféru mezi funkcionáři obou táborů. Po tak vypjatém utkání dokázali v klidu a s rozvahou zhodnotit jeho průběh a bez emocí si popovídat. V minulosti tomu tak vždy nebývalo.


Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:, 4:5, 7:5, 9:9, 10:9, 10:12, 11:12 - 11:13, 13:13, 14:16, 17:16, 18:17, 18:19, 20:19, 21:21, 22:21, 22:23, 23:23 - 23:25 - 25:27, 26:28, 27:28

Rozhodčí: V. Kohout, Novák 120 diváků 7 m hody: 9/5 - 6/5 vyloučení: 2 - 2

Sestavy a branky:
Slavia Praha
: Satrapová, Mísařová - Crhová 5/3, Knedlíková 6, Štolfová, Keclíková 2, Mouleová, K.Černá 2, Kvasničková, Jonášová, Vítková 5/2, Dorazilová, Kutlvašrová 7, Medunová.

Trenér Petr PÍNA

Zora Olomouc: Raníková, Vyhlídalová, Kozáková - Hejtmánková 5/2, Růžičková 1, Kovačíková, Uličná 4, Kelarová 3, Hrbková 5/1, Dostálová 3, Severová, Salčková, Gebre Selassie, Tomešková 7/2.

Trenér: Lubomír KREJČÍŘ

Druhé utkání: Písek-Veselí 25:30