English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Na Černou byly Hanačky krátké, Veselí má dva mečboly HC Britterm Veselí - DHK ZORA Olomouc 25:16 (11:7)

Na Černou byly Hanačky krátké, Veselí má dva mečboly HC Britterm Veselí - DHK ZORA Olomouc 25:16 (11:7) 10.05.2009 22:09:31 - autor: vasek, přečteno 1893x

Druhé finálové utkání házenkářek potvrdilo letošní suverenitu Slováckého celku, který svému soupeři nedal vůbec žádnou šanci na to, aby mohl vůbec pomyslet na úspěšný výsledek. Začátek utkání byl sice vyrovnanější, než první duel, v 15. minutě se dokonce dostaly Hanačky do vedení 4:5, to však bylo z jejich strany všechno. Během dalších deseti minut vstřelily domácí házenkářky pět branek, Černá v brance domácích přiváděla hostující střelkyně do zoufalství a výsledek poločasu byl podobný jako v sobotu, domácí vedly o čtyři branky.

Po změně stran pokračovalo gala představení domácích v čele se svou brankařkou, do tempa se pod tlakem výborného publika dostaly ikony Veselské házené a předváděly házenou se vším co k ní patří. Hlavně Lenka Fleková bojovala jako o život, pozadu za ní nezůstala příliš ani Helena Štěrbová a Bára Raníková v brance hostí jen smutně tahala ze sítě jeden míč za druhým. Rozdílem deseti branek, jak tomu bylo dvě minuty před koncem snad letos Hanačky s výjimkou pohárového utkání v Kodani neprohrávaly.

Nejprve se sice zdálo, že některé domácí hráčky jsou po prvním utkání dost unaveny a že bude jen otázkou času, kde je Olomoučanky „převálcují". Štěrbová chodila hodně střídat a pustila na hřiště Dorotíkovou, postupem času však naopak „uvadaly" Olomoučanky, hlavně jejich střelba nebyla vůbec nebezpečná a hodně ulehčily Lence Černé její úlohu. Hostující děvčata v některých fázích dost podrážděně reagovala na některá rozhodnutí rozhodčích, která se jim nelíbila, jednak to však snižovalo jejich koncentraci a také si vysloužila dvě vyloučení za nesportovní chování.

Konečný výsledek je pro hostující hráčky hodně krutý celý jejich projev však nebyl nejlepší, v některých chvílích to vypadlo, jakoby přes noc zapomněly jak sehraje házená. Udělaly v utkání dost technických chyb, celkové číslo 19 (z toho 9 nepřesných přihrávek a 7 útočných faulů) je hodně vysoké, jejich střelba nebyla důrazná. Nedovedly se prosadit ani ty nejúspěšnější ze sobotního zápasu -Tomečková dala jedinou branku ze sedmičky, Kelarová se trefila jednou, stejně jako Hejtmánková a Míša Hrbková vstřelila ze hry také jen dvě branky. Proti minulým zápasům se naopak prosadila více Katka Růžičková.

Domácí trenér v utkání změnil proti zvyklostem obranu, domácí hrály hodně zasunutou obranu,, předpokládaly totiž, že Olomoucké střelkyně pro ně střelbou z dálky nebudou nebezpečné. Domácí si výhru zasloužily a mají k zisku titulu hodně blízko.

Pro Hanačky bude důležité na toto utkání hodně rychle zapomenout, teď je čeká domácí odveta, v domácím prostředí jsou hodně silné a důrazné. Věřme, že se to potvrdí i proti Veselí, které však bude hodně tvrdým oříškem. Utkání napovědělo, že obě družstva mají dost fyzických sil, teď však již půjde i o psychiku, jak se které družstvo vyrovná s tlakem, které na ně příštích pár dní bude vyvíjen. Věřme, že se naše děvčata z porážky otřepou a že se ještě příští středu do Veselí vrátí.

Průběh utkání: 2:0, 3:2, 4:5, 9:5, 9:6, 11:7 - 11:8, 15:8, 17:11, 20:11, 22:14, 23:15, 25:15, 25:16.

Rozhodčí: Brunovský, Čanda - oba SR 300 diváků 7 m hody: 5/3 - 6/3 vyloučení: 5 - 5.

Sestavy a branky:
Veselí:
Černá, D. Zvoničová, Sabaková - Kratochvílová 1/1,Velanová, Dorotíková 3/1, G. Zvoničová 1, Štěrbová 6/1, Jandásková, Vinyatynska 3, Chmelařová 3, Fleková 6, Kočí 2.

Trenér: Jiří ZERZÁŇ

Olomouc: Raníková, Vyhlídalová, Kozáková - Hejtmánková 1, Růžičková 5/1, Kovačíková 1, Uličná 1, Kelarová 2, Hrbková 3/1, Severová 1, Salčáková 1, Tomečková 1/1.

Trenér: Lubomír KREJČÍŘ