English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O titulu se rozhodne až ve Veselí - věří Olomoucké házenkářky

O titulu se rozhodne až ve Veselí - věří Olomoucké házenkářky 14.05.2009 09:17:28 - autor: vasek, přečteno 1967x

V pořadí třetí utkání série finále play-off o mistra České republiky házenkářek, čeká v sobotu celky DHK ZORA a Veselí v hale UP v Olomouci. Jde současně o první mečbol pro Veselí, které dokázalo v obou domácích zápasech obhájce titulu porazit. Ve čtyřech z pěti dosavadních vzájemných utkáních obou soupeřů v této sezoně, však Hanačky s Veselskými panenkami neprohrály. V domácím zápase interligy i v semifinále Českého poháru svého soupeře porazily, ve Veselí ve WHIL remizovaly a stejně skončilo utkání v normálním hracím čase i v prvním finále play-off. První výhru si tedy Britterm připsal až v mini souboji v prodloužení v prvním finále o dvě branky a jedinou řádnou výhrou bylo vítězství ve druhém finálovém zápase.

Bohužel však oba zmiňované úspěšné výsledky znamenají, že Veselí má před víkendovým pokračováním série obrovskou psychickou výhodu. Veselská děvčata vědí, že domácí družstvo musí vyhrát, kdežto ony mohou. Navíc i kdyby se podařilo Hanačkám uspět v obou zápasech, mají pořád hráčky Brittermu výhodu posledního pokusu v domácím „Pekle". Vrátit sérii ještě jednou do Veselí, je ale velkým cílem Olomouckých házenkářek. Jednak chtějí odčinit krutou prohru z nedělního utkání ve Veselí a potvrdit, že házenou hrát umějí a že šlo jen o výjimečný výpadek. A také věří, že v posledním pátém zápase se pak může stát opravdu cokoliv, mohou zde rozhodovat opravdu jen maličkosti a vyhrát ten, který bude momentálně ve větší pohodě.

Slovácký celek má již z minulosti s pětizápasovým finálem jednu nepříjemnou zkušenost. Před dvěma lety se ve finále setkaly Veselí a Slavia Praha. První dvě utkání vyhrálo domácí Veselí, oba zápasy v Praze Slavia a rozhodující páté utkání vybojovaly ve Veselské hale Slavistky 18:19. Veselská hala je vůbec nejčastějším prostorem pro korunovaci českého mistra. Poslední tři ročníky byly zlaté medaile předávány vždy ve Veselí - v roce 2006 vyhrálo Veselí, 2007 - Slavia Praha a 2008 - naše děvčata.. věřme, že tradice zůstane zachována.i letošním roce a medaile se budou opět předávat ve Veselí

Finálová utkání tedy uvidí opět po pěti letech hala UP. V letech 2003 a 2004 zde slavily triumf domácí házenkářky ještě z éry Fabíkové, Škavronkové, Poláškové, Coufalové a dalších, ale hrály zde už tehdy i hráčky současného družstva - Hejtmánková, Kelarová, Růžičková, Dostálová, nebo Uličná. Domácím děvčatům se zde vždycky hrálo dobře, přestože se musely vzdát výhody znalosti domácího prostředí, tuto nevýhodu vyvážila zase výborná atmosféra v hledišti vytvořená příznivci, kteří byli hnacím motorem pro děvčata a příznivě se podíleli na výborných výsledcích. Hanačky zde vyhrály dvakrát titul, Český pohár, porazily řadu soupeřů v Evropských pohárech a sehrály zde i vyrovnanou partii s předním celkem Evropy FCK Handbold Kodaň.

Jak již z předchozího vyplývá, velký podíl na výsledcích měla vždy zaplněná hala a povzbuzování našich příznivců. Věřme, že si ani tentokrát nenechají ujít příležitost vidět na vlastní oči dramatický souboj dvou nejlepších českých družstev. Těšit se mohou na souboj brankařek, domácí Báry Raníkové proti jejímu vzoru a reprezentační trenérce Lence Černé, nebo souboj domácích křídel Tomečkové, Salčáková, Hrbkové s Veselskými rychlíky Chmelařovou a G. Zvoničovou. Zajímavé bude sledovat jak si poradí domácí obrana s hostující útočnou hradbou v podání Heleny Štěrbové, Lenky Flekové, nebo Jarmily Kočí. Na druhé straně se budou chtít proti důrazné a tvrdé obraně hostí prosadit domácí technické spojky Hejtmánková, a Kelarová, případně Hrbková a Salčáková a věříme, že se konečně prosadí i vysoké kanonýrky Růžičková s Kovačíkovou. Obě družstva mají také vynikající pivotky domácí Uličná a na druhé straně Ukrajinka Vïnyatynska patří k nejlepším pivotkám interligy. V záloze bude ještě na domácí střídačce dravé mládí v podobě juniorek Paškové, Severové, Gebre Selassie, nebo Goldové. Domácím však budou citelně chybět zraněné Lucka Dostálová a Dominika Selucká.

Olomoucké házenkářky - obhájkyně mistrovského titulu zvou tímto všechny své příznivce, aby přišli v sobotu a věřme že i v neděli do haly Univerzity Palackého a pomohli děvčatům jejich boji o zvrat v sérii !!!

Sobotní utkání začíná v 17:30 hod., v neděli se hraje od 14:30 hod.