English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > První mečbol Hanačky odvrátily DHK ZORA Olomouc - HC Britterm Veselí n.Mor. 30:25 (16:14)

První mečbol Hanačky odvrátily DHK ZORA Olomouc - HC Britterm Veselí n.Mor. 30:25 (16:14) 17.05.2009 05:04:20 - autor: vasek, přečteno 1719x

Vynikající hra Olomouckých házenkářek, excelentní výkon Báry Raníkové v brance a plná hala skvělých diváků, to byla hlavní devíza třetího finálového utkání házenkářek o titul mistra republiky. Hanačky nechaly hned od prvních minut zapomenout na nepovedené utkání z minulého týdne ve Veselí kde se jim nedařilo vůbec nic a soupeř jejich zaváhání potrestal vysokou výhrou.

Do Olomouce přijely hráčky Brittermu evidentně oslavit mistrovský titul. Početná kolonie Veselských fandů a rodinných příslušníků hráček a reralizačního týmu, byla natěšena a očekávala hladký konec série a začátek bouřlivých oslav. Na druhé straně hřiště však tentokrát stál stejně odhodlaný soupeř, hodně nažhavený, který chtěl dokázat, že házenou i přes některé nepříznivé okolnosti se zraněními hráček, hrát nezapomněl. Navíc výrazná podpora výbornými diváky v zaplněné hale Univerzity Palackého, vytvořila tu pravou finálovou atmosféru.

Hanačky hned od prvních minut předváděly výbornou kolektivní házenou v plné rychlosti, zakončovanou především střelecky disponovanou Martinou Kelarovou, která v prvních deseti minutách vstřelila tři krásné branky. Hodně tak nahlodala sebevědomí brankařky Lenky Černé, takže se střelecky začaly prosazovat i další domácí hráčky. Za první poločas se jim tak podařilo vstřelit stejný počet branek jako před týdnem ve Veselí za celý zápas. Za vyrovnaný stav prvního poločasu pak mohou hostující hráčky děkovat zejména Heleně Štěrbové, která za dvacet minut vstřelila šest branek a k ní se připojila i Lenka Fleková, autorka tří branek v prvním poločase. Ještě 4 minuty před koncem poločasu vedlo Veselí 13:14. domácí však třemi rychlými brankami otočily na poločasových 16:14.

Hned na začátku druhé půle dvě reprezentantky v dresu domácích, Míša Hrbková a Romana Tomečková třemi rychlými brankami zvýšily vedení svého týmu na rozdíl pěti gólů a vyhnaly svou reprezentační trenérku Černou z hostující branky. Další průběh už byl plně v režii domácího celku, který neustále zvyšoval svůj náskok, který pět minut před koncem už byl sedmibrankový, oba trenéři stáhli své opory a dohrávalo se v poklidu s cílem ušetřit síly na neděli.

Domácí družstvo předvedlo disciplinovaný kolektivní výkon, děvčata důsledně dodržovala taktické pokyny, které se ukázaly jako správně zvolené a na soupeře platící. Excelentní výkon zvlášť ve druhém poločase předvedla Barbora Raníková v domácí brance, která znovu potvrdila svou extratřídu, všechny hráčky hrály s velkou chutí a nasazením, střelecky se zaskvěla hlavně v prvním poločase Martina Kelarová, Romana Tomečková dala zapomenout na svůj střelecký výpadek z druhého utkání ve Veselí, postupem času se rozstřílela Míša Hrbková a důležité branky přidala i Katka Růžičková. Obě rozehrávačky Veronika Hejtmánková a Kristýna Salčáková splnily svůj úkol na jedničku i když Kristýna odehrála většinu času na nezvyklém pravém křídle. Ve výborné obraně hrály prim Martina Uličná s Terezou Kovačíkovou. Na hřiště se v závěru utkání dostaly i všechny tři juniorky

V hostujícím družstvu nebyla Lenka Černá tentokrát tak jistá, prim hrály především Helena Štěrbová a Lenka Fleková, které obstarávaly většinu střelby Veselských panenek.

Série pokračuje v neděli 17. května od 14:30 hod. znovu v hale UP. Domácí děvčata budou znovu spoléhat i na podporu svých příznivců a doufají, že se jich znovu sejde plná hala.

Průběh utkání: 2:0, 3:1, 3:4, 5:4, 7:5, 9:7, 10:10, 13:14, 16:14 - 19:14, 19:16, 22:16, 22:18, 25:20, 28:21, 29:23, 30:23, 30:25.

Rozhodčí: Dvorský, Sivák 1 150 diváků 7 m hody 2/2 - 6/5 vyloučení: 7 - 4

Sestavy a branky:
Olomouc: Raníková, Vyhlídalová, Kozáková - Hejtmánková 4/1, Růžičková 3, Kovačíková, Uličná 3, Kelaroví 6, Hrbková 5, Pašková, Severová, Salčáková 3, Gebre Selassie, Tomečková 6/1.

Trenér: Lubomír KREJČÍŘ

Veselí: Černá, D. Zvoničová, Sabaková - Kratochvílová, Velanová, Lukášová, Dorotíková, G. Zvoničová 1, Štěrbová 8/1, Jandásková, Vinyatynska 5/1, Chmelařová 3, Fleková 5, Kočí 3.

Trenér: Jiří ZERZÁŇ