English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Mladší dorostenky sahaly na zlato, nakonec přivezly bronz

Mladší dorostenky sahaly na zlato, nakonec přivezly bronz 25.05.2009 10:08:35 - autor: vasek, přečteno 2657x

Výborného výsledku dosáhly mladší dorostenky DHK ZORA Olomouc, když po postupu z druhého místa v moravské skupině 1. ligy mladších dorostenek na finálový turnaj, který se hrál o víkendu v Havl. Brodě, dokázaly porazit po výborném výkonu dva ze svých soupeřů. Celý finálový turnaj byl velmi vyrovnaný, o pořadí na medailových místech nakonec rozhodovalo až poslední utkání mezi družstvy, která postupovala z prvních míst ligy dorostenek - Slavií Praha a HC Zlín. Výsledná výhra Slavie nakonec znamenala její vítězství v celém turnaji a také o tom, že na naše družstvo zbyla bronzová medaile.

Přesto se jedná o vynikající umístění nově vytvořeného družstva, jehož základ tvořily převážně děvčata, která v minulém roce hrála v kategorii starších žaček.

Výsledky našich děvčat:

DHC Slavia Praha - DHK ZORA Olomouc 38:32 (17:15)

Vstupní utkání se našim děvčatům přliš nepodařilo. Zejména se vůbec nedařilo oběma brankařkám, které své spoluhráčky vůbec nepodržely. Ty sice bojovaly, hrály ukázněně, ale na lepší výsledek to nestačilo.

Rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D. 7m hody: 3/3 - 4/4 vyloučení: 6 - 4

Sestava a branky Zory:
Havlíčková, Vašíčková - Žáková 3, Sadílková 2, Bušínová, Kummerová, Roubalová 4, Konečná 2, Vávrová 1, Kubáčková 12/4, Smékalová T., Smékalová P., Hofírková 6, Hymrová 2.

Trenérka: Iveta HOFMANOVÁ (místo nemocného Jana Bělku).

Nejvíce branek za Slavii:
Palasová 11/2, Pekařová 9/1, Königová 8, Janoušková 5.

Trenérka: Sandra STEHLÍKOVÁ

DHK ZORA Olomouc - HC Zlín 32:29 (18:16)

Družstvo nastoupilo jako vyměněné, bojovalo jako o život, brankařka Vašíčková se dostala do obvyklé formy a zachytala skvěle. Ve druhém poločase se podařilo Zlínu otočit vývoj zápasu a vést o 4 góly, v té době se bohužel zranila do té doby skvělá Hofírková. Potom holky zabojovaly zpřesnily střelbu a otočily zápas do vítězného konce - rozhodla lepší kondiční připravenost, Zlín pak úplně fyzicky odpadl. Perfektní zápas odehrála Kubáčková.

Rozhodčí: Průcha: Větrovský 7m hody: 2/2 - 3/3 vyloučení: 2 - 2

Sestava a branky Zory:
Havlíčková, Vašíčková - Žáková 2, Sadílková 1, Bušínová, Roubalová 2, Fialová, Turková 5, Kubáčková 7, Vladařová 3, Michlová 4/2, Hofírková 2, Hymrová 6, Hofmanová..

Trenérka: Iveta HOFMANOVÁ (místo nemocného Jana Bělku).

Nejvíce branek za HC Zlín: Marčíková 11/2, Kubatová 6.

Trenér: Vladimír STOJAR

TJ Jiskra Havl. Brod - DHK ZORA Olomouc 33:34 (15:18)

Před tímto rozhodujícím zápasem naše děvčata věděla, že mohou stále být první, ale i poslední. Domácímu Havl. Brodu šlo o titul!! Do zápasu jsme nastoupili s neskutečnou vůli po vítězství a opět skvělou bojovností. Vedli jsme v prvním poločase i o 8 gólů! Potom nám rozhodčí začali pískat útočné fauly na pivoty (6x) a Havl. Brod dotáhl náš náskok. náskok. Stále jsme měli navrch. Bezchybně chytala opět Petra Vašíčková, skvěle hrála Tereza Kubáčková s Monikou Roubalovou a Domnikou Hymrovou. Obraně dělala velké problémy střelkyně Součková autorka 14 branek.

Po celé utkání jsme však byli lepším družstvem. Dvě minuty před koncem jsme vedli o 3 branky a Havl. Brod nasadil osobní obranu po celém hřišti, při které holky nesplnily jasné taktické pokyny, řečené při time-outu a domácí družstvo stáhlo na kontaktní gól. Děvčata včak nezměrnou obatěvostí váhru udržely a čekaly na výsledek posledního zápasu.

V něm se utkaly vítězné týmy dlouhodobých soutěží Slavia a Zlín. Pokud by Zlín Slaviiporazil byli bychom mistři, bohužel Zlín tak jako proti našm děvčatům v závěru odpadl a Slavii tak dopomohl k titulu. Domácí družstvo Havl. Brodu skončilo druhé a na nás zbyly bronzové medaile.

Rozhodčí: Kondělka A., Kondělka D. 7m hody: 6/4 - 6/5 vyloučení: 6 - 7

Sestava a branky Zory:
Vašíčková - Žáková 1, Sadílková 2, Bušínová 3, Kummerová, Roubalová 7, Konečná, Turková 3, Kubáčková 11/5, Vladařová 2, Michlová, P. Smékalová, Hymrová 5, Hofmanová.

Trenér: Jan BĚLKA

Nejvíce branek za Havl. Brod: Součková 14/1, Capouchová 6/4, Kutlvašrová 4

Trenér: Jan MATĚJŮ

O zisk bronzových medailí se zasloužily: Bušínová Klára, Havlíčková Michaela, Hofírková Kateřina, Hofmanová Veronika, Hymrová Dominika, Fialová Eva Kolaříková Eva, Konečná Jana, Kubáčková Tereza, Kummerová Kristýna, Michlová Dominika, Roubalová Monika, Sadílková Aneta, Smékalová Petra, Smékalová Tereza, Turková Adéla, Vávrová Eliška Vašíčková Petra, Vladařová Kristina, Žáková Barbora.

Trenér družstva: Mgr. Jan Bělka PhD, první den přeborů po dobu nemoci trenéra jej zastoupila Mgr. Iveta Hofmanová, vedoucí družstva: Petr Severa, masér: Jiří Šrotíř, který odvedl obrovskou práci pro tým při regeaneraci klíčových hráček, jak v období přípravy na finálový turnaj, tak i v jeho průběhu.

Nejlepší hráčkou celého přeboru byla po zásluze vyhlášena naše Tereza Kubáčková.. Z pohledu předsezónních prognóz udělalo družstvo maximum. Potěšitelné je, že se na hřiště dostaly všechny hráčky kádru a že družstvo mělo ve všech zápasech, i v tom prohraném, kondičně lépe připravené družstvo. Nebýt nečekaného výpadku brankařek v utkání se Slavií, mohl být výsledek ještě radostnější. I přesto je třeba děvčatům k zisdku bronzových medailí poblahopřát a do nové sezony popřát hodně dalších sportovních úspěchů.