English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Bronzová sezóna dorosteneckých družstev Zory

Bronzová sezóna dorosteneckých družstev Zory 27.05.2009 08:09:29 - autor: vasek, přečteno 2432x

Po tříletém půstu se vrátila obě dorostenecká družstva DHK ZORA Olomouc zpět na výsluní dorostenecké házené v České republice. Obě družstva shodou okolností obsadila bronzové příčky a obě shodně naposledy získaly medaile (zlaté) v ročníku 2004/05, tehdy pod vedením Jiřího Novotného starší a Aloise Lasovského s Janem Bělkou mladší dorostenky.

Uvedeným ziskem titulu před čtyřmi lety skončila dlouhé éra úspěšného vystoupení dorostenek, které dlouhé roky vládly dorosteneckým soutěžím celé republiky. Za posledních 15 roků získaly starší dorostenky našeho klubu 7 zlatých, 2 stříbrné, 3 bronzové a jen třikrát vyšly naprázdno, mladší dorostenky získaly 4 tituly, 2x stříbro, 4x bronz a bez medaile skončily 5 x. U družstva straších dorostenek se vystřídalo celkem 8 trenérů, postupně Krejčíř, Gogol, Lasovský, Macharáčková, Zubek 3x, Bělka 2x a J. Novotný 4 sezony, u mladších dorostenek se vystřídalo za stejné období pět trenérů: Lasovský 8x, Krejčíř, Gogol 2x, Hapková 2x a Bělka.

Dost však historie, letošní sezona tedy skončila pro obě družstva návratem na medailové pozice, uplynulé ročníky byly částečně poplatné i legislativě ČSH, družstva hrající pod hlavičkou Sportovních center musela totiž hrát v soutěžích vždy o kategorii vyšší, tedy za starší dorostenky hráčky kategorie mladších dorostenek a v družstvu mladších dorostenek hrály starší žačky. Tím byla zvýhodněna družstva, která SCM neměla.

Mladší dorostenky:

Velkou výhodou celé roční přípravy bylo, že družstvo se skládalo z 18 hráček, které se snažily co nejpoctivěji chodit na tréninky. Především je třeba vyzvednout účast na přípravě dojíždějících hráček bydlících mimo Olomouc (Vašíčková, Vávrová, T. Smékalová, Beranová). Negativem bylo, že družstvo mělo pouze jednu brankářku, naštěstí během sezony začala s družstvem trénovat Vendula Nyklová, která zanechala před sezonou činnost v Prioru. Bohužel se nestihly vyřídit potřebné formality před začátkem jarní sezony, proto nemohla nastoupit k žádnému mistrovskému zápasu, ale v trénincích svou přítomností družstvu moc pomohla.

Po prvním letním přípravném turnaji v Pardubicích, kde výkony nebyly optimální, byl vytčen cíl, být v první polovině tabulky. Podzimní část sezony, ale vyšla holkám max. úspěšně. Díky své výborné tréninkové morálce, a obrovské bojovnosti v utkáních, dopadla podzimní část nad očekávání (3. místo). Do jarní části sezony děvčata vstupovala již s tím, že udělají vše pro to, aby se dostala na přebory ČR, i když celá soutěž byla velmi vyrovnaná a do posledních kol nebylo zřejmé, kdo na přebory postoupí. Holky dokázaly největší svou sílu především v zápasech, ve kterých se moc nedařilo, vyhrály třeba jen o gól, ale svou zarputilostí po vítězství jasně převyšovaly ostatní týmy.

Velkým pozitivem družstva bylo, že každá hráčka měla na sřídačce vždy plnohodnotnou náhradu za sebe, čehož si trenéři byli vědomi a hráčky pravidelně střídaly. Holky udělaly za rok velký výkonnostní pokrok, který je pozitivním příslibem do budoucna. Během sezony se naštěstí nikdo vážněji nezranil. Bohužel kvůli dlouhodobě trvajícím zdravotním problémům se přeborů ČR nemohla zúčastnit Markéta Beranová a krátkodobě nemocná Sylva Martinková.

Na přebory ČR družstvo posílily 4 hráčky (Kubáčková, Hofmanová, Hymrová, Smékalová P.), které hrávaly v soutěži již za starší dorostenky i když věkově samozřejmě do kategorie mladších patří (ostatní družstva této možnosti využila v mnohem větší míře). Dvoutýdenní přípravu před přebory vzaly holky velmi zodpovědně, sehrály se a vytvořily bezvadný tým, který jel na přebory ČR zabojovat o co nejlepší umístění. Bohužel tato příprava (i samotné přebory) byla narušena hospitalizací trenéra Jana Bělky v nemocnici, ale byl plnohodnotně zastoupen vedoucím družstva Petrem Severou, který měl přesné pokyny k vedení tréninkových jednotek.

Na přebory ČR potom odjel tým 20ti hráček s trenéry Petrem Severou, Ivetou Hofmanovou a fyzioterapeutem Jiřím Šrotířem (dík za celou sezonu starání se o naše hráčky), kteří odvedl výbornou profesionální práci. Trenér Bělka bohužel dorazil z nemocnice až na poslední zápas. Ze 20ti hráček se ve všech utkáních představilo 19, což je opět velmi potěšující fakt, a potvrzuje vyrovnanost v týmu. Nebýt zaváhání v prvním zápase se Slavii mohlo umístění být ještě lepší.Družstvo zanechalo velmi dobrý dojem a děvčata byla za předvedené výkony velmi chválena i od ostatních účastníků přeborů.


Trenér družstva Jan Bělka za celý realizační tým děkuje všem rodičům hráček za podporu během celého roku, hráčkám za příkladný přístup k tréninkům, vedení klubu za podporu (finanční i morální), bez které by tento úspěch možná i ženská házená v Olomouci nebyla tam, kde se nyní nachází. Opomenout nelze ani na trenérky pí. Steklou a Tichou, které většinu děvčat připravovaly v předchozích sezonách v žákovském družstvu..

Tabulka střelkyň ligy mladších dorostenek „MORAVA":
1. Kratochvílová Monika ( Sokol Vel.Meziříčí) 150
2. Novotná Kateřina (SHK Kunovice) 145
3. Teuerová Jana (Sokol Poruba) 111
4. Roubalová Monika (DHK ZORA Olomouc) 108
5. Ježková Hana (HC Železárny Veselí) 103
6. Mašková Martina (Jiskra Otrokovice) 102
7. Urbanová Denisa (Sokol Poruba) 99
8. Suková Nikola (Jiskra otrokovice) 90
9. Lidmilová Vendula (Tatran B ohnice) 81
10. Trbulová Dita (UP Prior Olomouc) 81
.
.

30. Hofírková Kateřina (DHK ZORA Olomouc ) 56
33. Michlová Domnika (DHK ZORA Olomouc) 55
45. Sadílková Aneta (DHK ZORA Olomouc) 45
56. Bušínová Klára (DHK ZORA Olomouc) 37
69. Žáková Barbora (DHK ZORA Olomouc) 30
71. Turková Adéla (DHK ZORA Olomouc) 29
73. Vladařová Kristina (DHK ZORA Olomouc) 28
73. Vávrová Eliška (DHK ZORA Olomouc) 28
83. Beranová Markéta (DHK ZORA Olomouc) 22
95. Hartmanová Lucie (DHK ZORA Olomouc) 18
95. Konečná Jana (DHK ZORA Olomouc) 18
114. Fialová Eva (DHK ZORA Olomouc) 13
114. Kummerová Kristýna (DHK ZORA Olomouc) 13
120. Smékalová Petra (DHK ZORA Olomouc) 11
140. Begalová Aneta (DHK ZORA Olomouc) 4
140. Smékalová Petra (DHK ZORA Olomouc) 4
146. Hofmanová Veronika (DHK ZORA Olomouc) 3
151. Hymrová Dominika (DHK ZORA Olomouc) 2
151. Kubáčková Tereza (DHK ZORA Olomouc) 2
163. Martinková Sylvie (DHK ZORA Olomouc) 1

Brankařkami drusžtav byly: Petra Vašíčková a z družstva žaček občas vypomohla i Michaela Havlíčková.

Trenérem družstva byl Mgr. Jan BĚLKA PhD
Vedoucím družstva: Petr SEVERA

 

Starší dorostenky:

Tabulka střelkyň 1. ligy starších dorostenek:

1. Marčíková Šárka (HC Zlín) 174
2. Kubáčková Tereza (DHK ZORA Olomouc) 167
3. Ryšánková Helena (lavia Praha) 165
4. Zelenková Alena (Loko Čes.Budějovice) 138
5. Kutlvašrová Jitka (Jiskra Havl. Brod) 135
6. Sigalová Klára (Házená Jindř. Hradec) 130
7. Kubíčková Aneta (Sokol Písek) 119
8. Borovská Michaela (Sokol Písek) 115
9. Janoušková Michaela (HC Plzeň) 112
10. Sekerková Tereza (Loko Liberec) 112
.
.

20. Hymrová Dominika (DHK ZORA Olomouc) 74
21. Spurná Karolina (DHK ZORA Olomouc) 72
26. Kulíšková Andrea (DHK ZORA Olomouc) 67
48. Smékalová Petra (DHK ZORA Olomouc) 46
60. Zedková Klára (DHK ZORA Olomouc) 40
70. Studená Renata (DHK ZORA Olomouc) 36
71. Ždánská Michaela (DHK ZORA Olomouc) 35
78. Zvonařová Alena (DHK ZORA Olomouc) 33
102. Bartů Monika (DHK ZORA Olomouc) 22
126. Begalová Aneta (DHK ZORA Olomouc) 14
150. Gebre Selassie Anna (DHK ZORA Olomouc) 7
154. Hofmanová Veronika (DHK ZORA Olomouc) 6
164. Hartmanová Lucie (DHK ZORA Olomouc) 4
164. Pašková Barbora (DHK ZORA Olomouc) 4
182. Veselská Lucie (DHK ZORA Olomouc) 2

Trenér družstval: Jiří NOVOTNÝ
Asistent trenéra: Pavel NOVOTNÝ
Vedoucí družstva: Pavel ŠIRŮČEK

Zhodnocení sezony trenérem starších dorostenek doplníme později