English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Nový trenér házenkářek Zory - Libor MALÍNEK

Nový trenér házenkářek Zory - Libor MALÍNEK 27.05.2009 12:31:39 - autor: dhkzora, přečteno 2563x

Pro příští sezonu budou mít házenkářky DHK ZORA Olomouc v interlize nového trenéra. Stává se jím po Lubomíru Krejčířovi, který vládl lavičce Zory předchozích deset roků - jeho někdejší asistent Libor Malínek.

Libor Malínek se narodil 30. března 1969 v Olomouci, kde také začal v osmi letech s házenou v místním házenkářském klubu Pozemní stavby, později Stavomontáže a nyní STM Olomouc. Až do odchodu na vojnu hrál v klubu v žákovských družstvech, později v družstvech dorostu a mužů ve 2. lize. Vojenskou základní službu strávil jako hráč prvoligové Dukly Písek, kde byl jeho trenérem shodou okolností dědeček současné reprezentační brankařky Báry Raníkové - Arnošt Raník.

Po návratu z vojny hrál znovu ve svém mateřském klubu ve 2. lize, poslední rok hráčské kariéry pak strávil v nedalekém Tatranu Litovel. To již měl za sebou první trenérské krůčky a byl již držitelem trenérské licence. Jeho první trenérské angažmá bylo u žen SK UP Prior Olomouc, které vedl v sezoně 1999/2000 ve 2. lize. Potom již přešel do sousedního olomouckého klubu Zory a zde se stal v sezoně 2001/02 asistentem trenéra Lub. Krejčíře u družstva žen hrajícího tehdy českou extraligu.

I dalších 6 sezon strávil jako Krejčířův asistent u družstva žen, které od sezony 2002/03 hraje společnou česko - slovenskou soutěž. interligu WHIL Za těch šest roků stačil spolu s realizačním týmem a hráčkami družstva získat 3 tituly mistra ČR, a dvě bronzové medaile. Od minulé sezony převzal v klubu „juniorky", družstvo hrající 1. ligu žen a dosáhl s ním vynikajícího výsledku - 2. místo o pouhý jeden bod za vítězným Sokolem Poruba. Dalším velkým úspěchem družstva pak byl postup až do semifinále Českého poháru, kde podlehl až družstvu Slavie Praha, když předtím ve čtvrtfinále si poradil s interligovým Jindř. Hradcem.

V letošním roce ukončí studium trenérské licence „A" na Fakultě tělesné kultury UP Olomouc, v současné době má již zpracovánu a odevzdánu diplomovou práci a čeká jen na její obhajobu. Za svou dosavadní trenérskou kariéru, zejména u interligového družstva a v posledním ročníku s družstvem 1. ligy získal řadu potřebných a neocenitelných zkušeností. Jako dlouholetý spolupracovník dosavadního trenéra Krejčíře, vyznává i podobnou trenérskou filozofii, chce navázat na úspěšné a vyzkoušené metody přípravy a vedení družstva, samozřejmě by je chtěl obohatit o své myšlenky a zkušenosti.

Popřejme novému trenéru i realizačnímu týmu, který si jako své spolupracovníky vybere, hodně úspěchů, aby navázali na předchozí dobrou reprezentaci klubu, města a celého regionu.

Libor Malínek