English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Starší žačky Zory na medaile nedosáhly.- DOPLNĚNO !

Starší žačky Zory na medaile nedosáhly.- DOPLNĚNO ! 07.06.2009 14:01:15 - autor: vasek, přečteno 2561x

V Písku skončila finálovým turnajem Žákovská liga starších žaček, který byl vlastně Přeborem České republiky pro rok 2009. Svěřenkyně trenérky Jany Fischerové sice do Písku jako favorité neodjížděly, přece jen však ve skrytu duše doufaly v zisk medaile. Po dvoudenním klání nakonec skončily na 4. místě, když vyhrály nad Sokolem Vršovice 25:16, podlehly domácímu Sokolu Písek 13:21, porazily Jiskru Havl.Brod 23:15 a v neděních zápasech prohrály po velkém boji družstvu HC Zlín 16:17 a v posledním zápase prohály se Slavií Praha 17:19.

Konečné pořadí:

1. HC Zlín 10 bodů

2. DHC Slavia Praha 8

3. Sokol Písek 6

4. DHK ZORA Olomouc 4

5. Sokol Vršovice 2

6. Jiskra Havl. Brod 0

Olomoucké žačky sice na medaili v Písku nedosáhly, přesto však je možno jejich účinkování v celé Žákovské lize i v závěrečném turnaji hodnotit velmi vysoko. Je třeba říci, že do Písku k vrcholu sezony nemohly odcestovat ani zdaleka v nejsilnější sestavě ve které chyběly hned tři velké opory, hráčky základní sedmičky.

Talentovaná Kristina Decolová zanechala těsně před koncem sezony činnosti, začala prosazovat jiné než házenkářské zájmy, pro nemoc nemohla odjet nejlepší střelkyně družstva v průběhu celé sezony Lucie Zimová a opora a píliř obrany Kamila Minaříková dala bohužel přednost školnímu výletu před účastí na sportovní akci, která byla vrcholem její dosavadní kariéry. Takto oslabené družstvo sice bojovalo, na nejlepší týmy to však bohužel bylo málo.

Olomouckou házenou družstvo reprezentovalo v této sestavě:
Brankařky: Michaela Havlíčková a Anna Nováková
Hráčky v poli: Klára Sovová 21, Nikola Jansová 19, Tereza Fryčáková 11, Tereza Havelková 11, Lucie Hochvaldová 11, Veronika Lounová 11, Tereza Štégrová 10, Silvie Rokytová , Veronika Ptáčníková, Markéta Brandýsová.

Trenérka Jana Fischerová, její asistentka Sylva Zimová.

Většina děvčat končí v kategorii starších žaček a od nové sezony již budou hrávat v družstvu mladších dorostenek v 1. lize mladšího dorostu. Přejeme jim v další sportovní činnosti hodně úspěchů. Trenérce Janě Fischerové pak děkujeme za mnohaletou práci s děvčaty tohoto družstva.