English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Dvanáctka inerligových družstev už je pro novou sezonu kompletní.

Dvanáctka inerligových družstev už je pro novou sezonu kompletní. 09.06.2009 18:29:18 - autor: vasek, přečteno 2015x

Podle informací ze Slovenského svazu házené, který řídí interligovou soutěž, podalo všech dvanáct družstev, po šesti z Česka a Slovenska, která mají právo startu, přihlášku na nový ročník WHIL a uhradili příslušný licenční poplatek.

O šestici družstev Z České republiky rozhodla baráž mezi družstvem Jindř. Hradce a vítězem 1. ligy žen Sokolem Poruba, ve které si Jihočešky vybojovaly účast i pro příští ročník soutěže. Z českých družstev tedy budou startovat: HC Britterm Veselí n.Mor., DHK ZORA Olomouc, DHC Slavia Praha, Casta Sokol Písek, HCZlín a Házená Jindř. Hradec.

Ze slovenské strany bude novým účastníkem celek Interu Bratislava - vítěz slovenské 1. ligy. Spekulace o odstoupení družstva Štartu Trenčín se nepotvrdily, klub družstvo přihlásil, včetně uhrazení poplatků. Ve WHIL tedy budou hrát: ŠKP Bratislava, Iuventa Michalovce, Slovan Duslo Šaľa, ŠKP Trenčín, HK Slavia Partizánske a Inter Bratislava.

Losování proběhne 24. června 2009 při poradě klubů v Bratislavě.