English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Čtveřice Olomouckých dorostenek cestuje na ME

Čtveřice Olomouckých dorostenek cestuje na ME 23.06.2009 09:06:44 - autor: vasek, přečteno 1744x

Z úspěšné březnové kvalifikace postoupila reprezentace Českých dorostenek na ME, které se bude hrát od 25. června do 5. července v srbských městech Niš a Vrnjacka Banja. Naše družstvo odlétá do dějiště šampionátu ve středu a hned následující den jej čeká první utkání ve skupině proti jednomu z favoritů turnaje Rusku. Také v dalších utkáních ve skupině je v následujících dnech čekají favorizovaná družstva Dánska a Rumunska, tedy vesměs družstva zemí s obrovskou silou v házené ženských složek.

V mládežnických kategoriích však může být všechno jinak a tak i naše děvčata i když asi nebudou kandidátkami na postup ze skupiny, jsou odhodlána vydat ze sebe to nejlepší co v současné době umí. Postup ze skupiny by byl obrovským překvapením a úspěchem, za což by dorostenky čekala pohádková odměna. Prvních osm Evropských družstev si totiž zajistí přímý postup na MS 2010, které se bude konat v Dominikánské republice. Takže holky zabojujte a za rok se můžete podívat do Karibiku !

V šestnáctce nominovaných házenkářek na ME do Srbska jsou i hráčky dorosteneckého družstva DHK ZORA Olomouc: brankařka Veronika Fialková a dále Tereza Kubáčková, Andrea Kulíšková a Petra Smékalová.