English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Házenkářky Zory sehrají v přípravě 17 utkání

Házenkářky Zory sehrají v přípravě 17 utkání 15.07.2009 15:25:09 - autor: , přečteno 2080x

 

V pondělí 20. července vstoupí do přípravy také házenkářky vicemistra České republiky a pro hráčky a trenéry skončí třítýdenní dovolená. Družstvo se připravovalo až do konce června, takže na rozdíl od některých jiných družstev interligy začínají také poněkud později.

O přípravě a změnách v kádru budeme informovat po zahájení přípravy, dnes si řekněme na jaké soupeře narazí Hanačky v přípravě na interligu, kterou zahájí 5. září ve Veselí. Předsezónní příprava tedy potrvá sedm týdnů a proběhne tentokrát jen v domácím prostředí ve sportovní hale, venkovních hřištích, na hřištích SK SIGMA a samozřejmě budou využívány i terény v okolí města. První dva týdny budou zaměřeny především na nabírání fyzických sil, třetí týden již budou zařazovány herní prvky a přijdou i první přípravná utkání.

Prvním soupeřem pak bude ve čtvrtek 6. srpna v domácím prostředí letos ambiciozní Zlín, pod vedením nového kormidelníka Dušana Poloze. Hned v sobotu 8.srpna se Hanačky zúčastní přípravného turnaje ve Zlíně, kde se utkají se dvěma slovenskými interligovými soupeři Trenčínem a mistrem Slovenska ŠKP Bratislava, znovu změří síly s domácími děvčaty a pátým účastníkem turnaje bude vítěz 1. ligy Sokol Poruba. Za týden nato budou startovat na velmi kvalitním turnaji v Šaľe, kde se střetnou s domácím týmem a mistry Slovenska a Česka - ŠKP Bratislava a Brittermem Veselí..

Další víkend bude na pořadu domácí tradiční turnaj o Pohár míru, kterého se zúčastní mimo domácích děvčat, Duslo Šaľa, HC Zlín a .druhý celek polské ekstraklasy MKS Zaglebie Lubin, se kterým si Hanačky zahrají ještě před turnajem v pátek večer. Vrcholem přípravy na inerligu pak bude utkání v Hodoníně, kde si zahrají s výborným soupeřem z Ruska, týmem HC Dinamo Volgograd, který zde bude hrát na Slováckém poháru. Volgograd bude letos startovat v Champions League, kde byl nasazen až do 3. fáze mezi 16 nejlepších družstev. Je vítězem Poháru EHF z roku 2008

Celkem sehrají Hanačky v rámci přípravy 17 utkání, z toho 10 na třech turnajích a sedm přípravných zápasů, z nichž čtyři budou sehrány v domácím prostředí..