English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Alena Polášková se rozhodla pro Olomouc

Alena Polášková se rozhodla pro Olomouc 03.08.2009 04:27:44 - autor: vasek, přečteno 2734x

V pátek padlo konečné rozhodnutí. Alena Polášková levoruká urostlá spojka se vrací po pětiletém působení v dánském klubu Sønderjysk Elitesport A/S zpět do klubu odkud po zisku druhého titulu v roce 2004 odešla.

Alena se rozhodla po skončení uplynulého ročníku k návratu domů, kde chtěla ještě dále pokračovat ve vrcholové házené. V rodném Zlíně, odkud jako devatenáctiletá v roce 1997 do Olomouce přišla si s družstvem několikrát zatrénovala a vše nasvědčovalo tomu, že posílí mladý výběr trenéra Poloze. Po dohodě s přítelem se však rozhodli usadit se trvale v Olomouci a Alena se dohodla s Hanáckým klubem na přestupu.

Do hry však nečekaně vstoupil znovu dánský klub, kde trenér velmi stál o služby své opory z předchozích let a začalo další kolo jednání o krátkodobé výpomoci (zhruba do konce roku), nakonec však jednání nebyla dotažena do konce, takže nic nebrání tomu, aby Alena Polášková podepsala v pondělí smlouvu s Olomouckým klubem a zapojila se do přípravy, kde již v minulém týdnu tři dny absolvovala.

Před svým odchodem do zahraničí odehrála v Olomouckém dresu v sedmi sezonách celkem 164 utkání v nejvyšších soutěžích a vstřelila v nich 518 branek S tímto výsledkem je stále osmou nejúspěšnější střelkyní historie klubu. Spolupodílela se na dvou mistrovských titulech Zory v letech 2003 a 2004 a tisku Českého poháru vroce 2002.
Alena Polášková