English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Kádr hráček DHK ZORA je už kompletní

Kádr hráček DHK ZORA je už kompletní 03.08.2009 07:23:15 - autor: , přečteno 2341x


První dva týdny tvrdé fyzické přípravy má za sebou kádr českého vicemistra, dnes vstoupí do druhé - herní fáze už kompletní kádr, se kterým bude počítat trenér Libor Malínek na interligovou sezonu. V prvním týdnu nepůjde jen o herní přípravu o technické zvládnutí herních činností, ale bude ještě částečně pokračovat i nabírání fyzičky, která bude muset hráčkám vydržet nejméně do konce listopadu.

Na straně úbytků, došlo po odchodu brankařky Vyhlídalové a stále nedořešeném přestupu Salčákové do Zlína, ještě k dalšímu nepříjemnému oslabení, když dlouholetá opora Martina Kelarová - Šašková přeruší činnost v očekávání přírustku do rodiny. Přejeme Martině, aby jí všechno vyšlo tak jak si spolu s manželem přejí.

Na straně příchodů se podařilo minulý týden dotáhnout návrat kanonýrky Aleny Poláškové po skončení angažmá v Dánské nejvyšší soutěži. Dalšími příchody pak je dvojice juniorských reprezentantek Barbory Mýlkové a Karolíny Richvalské ze Sokola Poruba, když třetí vytipovaná - Oroszová v poslední chvíli od hostování ustoupila. Proti loňsku byly do kádru zařazeny i tři vlastní dorostenky - brankařky Veronika Fialková a Klára Melichová a levoruká Tereza Kubáčková a po roční odmlce se vrací Barbora Stuchlová. Kádr tedy má v současné době 22 hráček, z toho 4 brankařky.

Kdo se tedy bude od dnešního večera v hale DHK připravovat:
Brankařky: Barbora Raníková, Irena Kozáková, Veronika Fialková a Klára Melichová
Křídla: Lucie Dostálová, Michaela Hrbková, Romana Tomečková, Barbora Stuchlová a Martina Goldová
Pivoti: Martina Uličná, Jana Spíchalová, Dominika Selucká a Lucie Severová
Spojky: Veronika Hejtmánková, Barbora Mýlková, Anna Gebre Selassie, Barbora Pašková, Alena Polášková, Tereza Kubáčková, Kateřina Růžičková, Tereza Kovačíková a Karolína Richvalská.

V přípravě dostanou šanci všechny hráčky rovným dílem, záležet bude jen na nich kdo se probojuje do základní sestavy. Trenéři si ponechají uvedený kádr pravděpodobně pohromadě i pro další část sezony (pouze jedna z brankařek bude koncem srpna přeřazea do juniorky). Sezona bude velmi náročná, družstvo bude opět bojovat na třech frontách, mimo interligy to budou zápasy Českého poháru a Poháru vítězů pohárů. Proto bude třeba se silami hospodařit a zátěž rozložit na více hráček kádru. Výhodou je, že ty které nenastoupí v interlize mají možnost zahrát si za družstvo juniorky v 1. lize žen, děvčata z Poruby ve stejné soutěži za svůj mateřský klub.

První přípravné utkání sehrají děvčata již tento čtvrtek 6. srpna , když vevlastní hale nastoupí od 18:30 hod. proti HC Zlín. V sobotu pak budou absolvovat turnaj Hummel Cup ve Zlíně.

Realizační tým družstva bude pracovat v tomto složení:

vedoucí družstva: Ing. Václav Dobeš

trenér družstva: Libor Malínek

asistent trenéra: Radovan Krejčíř

masér: Michal Korytář