English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > HUMMEL CUP 2009 ve Zlíně se stal kořistí úřadujících Slovenských mistryň - Míša Hrbková nejlepší střelkyní

HUMMEL CUP 2009 ve Zlíně se stal kořistí úřadujících Slovenských mistryň - Míša Hrbková nejlepší střelkyní 09.08.2009 02:56:17 - autor: vasek, přečteno 2570x

Přípravný turnaj čtveřice interligových družstev, doplněných vítězkami české 1. ligy žen Sokolem Poruba vyhrálo po zásluze družstvo letošních mistryň Slovenska - ŠKP Bratislava, před vicemistrem České republiky DHK ZORA Olomouc. Účelem turnaje bylo u většiny družstev hlavně vyzkoušet nové hráčky tvořících se kádrů jednotlivých celků a vyzkoušet si herní varianty proti různým herním stylům.

Nejlepší výkon na turnaji předvedly bratislavské házenkářky, které nasbíraly nejvíce bodů ze všech družstev, i když v utkání proti domácím měly namále a remízu zachraňovaly prakticky se závěrečnou sirénou, brankou z ruky exlegionářky Miriam Šimákové. Většina družstev už má kádry pohromadě a představila se až na výjimky v nejsilnějších sestavách.

Vítězky turnaje prokázaly, že jsou již s přípravou nejdál, mají ve své sestavě řadu velmi zkušených hráček v čele s již jmenovanou Šimákovou, velkou posilou bude jistě Marcela Martanovičová, která se do Bratislavy vrátila po několikaletém působení v Šaľe.

Na domácím družstvu Zlína se začíná projevovat trenérský rukopis Dušana Poloze., děvčata se snaží všechny činnosti provádět v maximální rychlosti, někdy však zatím na úkor přesnosti provedení. Nicméně domácí hráčky potvrdily, že se s nimi bude muset v letošním roce velmi vážně počítat.. Velkými posilami budou obě exolomoucké hráčky - brankařka Vyhlídalová a Kristýna Salčáková..

Na čtvrtém místě skončilo družstvo Trenčína, které dokázalo porazit pouze prvoligovou Porubu, překvapivě však hned v prvním zápase potrápily Hanačky a odnášejí si ze souboje s nimi remízu. V jejich družstvu jsme nenašli několik jmen z loňské sezóny.

Prvoligová Poruba znovu potvrdila, že má ve svém družstvu hodně mladých talentovaných hráček, kterým chybí větší zkušenosti. Hráčky, které budou v sezoně na hostování v družstvech Olomouce (Mýlková a Richvalská) i Adámková, kterou zkouší Zlín, hrály až na malé výjimky na turnaji za svůj mateřský klub Porubu.

V družstvu Olomouckých házenkářek ještě nenastoupila jejich poslední posila Polášková a nehrála ani zraněná Gebre Selassie.. Jen v prvních dvou utkáních hrály Hejtmánková a Dostálová, do zápasu se Zlínem nastoupila Mýlková. Ostatní hráčky se v zápasech střídaly naprosto pravidelně a odehrály všechny v průměru shodný časový úsek hry. Každá z brankařek odchytala dva poločasy. Turnaj splnil to co se od něj očekávalo, další, již poněkud prestižnější turnaje již budou více přizpůsobovány řešení konkrétních herních situací, nepůjde již jen o to, aby si všechny hráčky zahrály stejné penzum času.

Hanačky se v prvním utkání proti Trenčínu hodně hledaly, postupně se však dostávaly do tempa a paradoxně svůj nejlepší výkon na turnaji podaly v utkání, které jediné prohrály - proti Bratislavě.

Výsledky všech utkání:
ŠKP Bratislava
- DHK ZORA Olomouc 22:18, HC Zlín 21:21, Štart Trenčín 23:16, Sokol Poruba 24:15.
DHK ZORA Olomouc - HC Zlín 24:22, Štart Trenčín 21:21, Sokol Pruba 26:15
HC Zlín - HK Štart Trenčín 29:19, Sokol Poruba 19:16
HK Štart Trenčín - Sokol Poruba 23:15.

Konečné pořadí:
1. ŠKP Bratislava 4 3 1 0 90:70 7
2. DHK ZORA Olomouc 4 2 1 1 89:80 5
3. HC Zlín 4 2 1 1 91:80 5
4. HK Štart trenčín 4 1 1 2 79:88 3
5. Sokol Poruba 4 0 0 4 61:92 0

NEJLEPŠÍ STŘELKYNĚ JEDNOTLIVÝCH DRUŽSTEV:
BRATISLAVA - Andrea Hrmová- 14, Miriam Šimáková - 11, Tatiana Madarová 10
OLOMOUC - Michaela Hrbková - 23, Romana Tomečková - 15, Tereza Kovačíková - 8
ZLÍN - Petra Růčková - 17, Kristýna Salčáková - 14, Michaela Budayová - 10
TRENČÍN - Zuzana Koniková - 13, Michaela Kovaličková - 11, Veronika Gašparovičová - 10
PORUBA - Barbora Mýlková - 11, Karolina Richvalská - 10, Martina Oroszová - 9

NEJLEPŠÍ STŘELKYNĚ TURNAJE:
1. MICHAELA HRBKOVÁ (Olomouc) - 23

2. PETRA RŮČKOVÁ (Zlín) - 17
3. ROMANA TOMEČKOVÁ (Olomouc) - 15

Sestava a branky DHK ZORA:
Raníková, Kozáková, Melichová, Fialková - Hrbková 23/5, Tomečková 15/2, Kovačíková 8, Hejtmánková 7/1, Kubáčková 7/1, Stuchlová 5, Pašková 5, Růžičková 5, Selucká 3, Uličná 3, Mýlková 2, Severová 2, Goldová 2, Spíchalová 1, Dostálová.