English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Finále MS juniorů píská česká dvojice rozhodčích!

Finále MS juniorů píská česká dvojice rozhodčích! 19.08.2009 16:51:29 - autor: vasek, přečteno 2203x


Zatímco pro tým českých juniorů šampionát v Egyptě skončil pondělním zápasem s Brazílií, pro českou dvojici rozhodčích Jiří Novotný - Václav Horáček dnes MS vyvrcholí, stejně jako pro dva nejlepší celky, finálovým zápasem. Právě ten totiž budou řídit naši arbitři !

Česká házená se tak dočkala velké pocty, když z šestnácti dvojic rozhodčích bylo vybráno právě duo Čechů Horáček - Novotný. Je to velké ocenění jejich práce a výkonů, které na letošním šampionátu juniorů předvedli. Ty nezůstaly bez povšimnutí představitelů IHF a na základě hodnocení pak byli vybráni, aby rozhodovali nejdůležitější zápas mistrovství světa.

V něm se utkají dva evropské týmy, Německo, které si poradilo s celkem Slovinska, a Dánsko, které před 25tisíci diváky zdolalo domácí Egypt. Utkání začíná v Káhiře v 19:30 místního času. Kromě dnešního zápasu mají naši rozhodčí za sebou i další utkání a to ve všech fázích šampionátu. Horáček s Novotným rozhovali na MS tato utkání:

 

Francie - Tunisko

Norsko - Irán

Norsko - Tunisko

Francie - Španělsko

Kuvajt - Tunisko

Egypt - Francie

 

Věříme, že oprávněnost nominace potvrdí i v dnešním finálovém střetnutí, do kterého jim přejeme hodně štěstí.

Dvojice roizhodčích Horáček, Novotný patří k nejlepším českým dvojicím a jsou spolu s dvojicí Opava, Válek, jedinými dvěma českými dvojicemi zařazenými na listinu IHF. Ze slovenských rozhodčích jsou na listině IHF dvojice Brunovský - Čanda a Baďura - Ondogrecula.Zajímavostí je z pohledu našeho klubu také to, že blížící se 51. ročník turnaje o Pohár míru (22. - 23. srpna), budou rozhodovat dvě dvojice z uvedených rozhodčích nejvyšší licence (Brunovský .- Čanda a Opava - Válek). Všechny čtyři dvojice IHF se také v předchozích letech podíleyi na řízení zápasů Poháru míru.

Zdroj CSH