English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O víkendu se hraje v Olomouci mezinárodní házená žen

O víkendu se hraje v Olomouci mezinárodní házená žen 20.08.2009 23:51:13 - autor: vasek, přečteno 2248x

Příznivci Olomoucké ženské házené budou mít o nastávajícím víkendu možnost vidět své oblíbenkyně v akci, v závěru jejich přípravy na interligové boje. Už v pátek v 19:00 hod. se Hanačky střetnou se špičkovým polským družstvem MKS Interferie Zaglębie Lubin. Polské družstvo je vicemistrem Polska a úspěšným účastníkem Evropských pohárů. Ve svém středu má trojici polských reprezentantek Kaju Zalęcznou, Aleksandru Jacek a Kingu Byzdru. Největšími hvězdami týmu jsou však běloruská brankařka Natália Tsvirko, účastnice dvou MS a dvou ME, dále zkušená kanonýrka Joanna Obrusziewicz a chorvatská legionářka Jelena Kordič.

V sobotu a v neděli pak je na pořadu tradiční, letos 51. ročník turnaje Pohár míru, který se hraje jako Memoriál Evy Dostálové a Jana Gogola. Na tomto turnaji se děvčata postupně utkají s předním slovenským družstvem a po letním posílení největším favoritem interligy - Slovanem Duslo Šaľa, které do Olomouce přijede v nejsilnějším složení. Můžeme se těšit zejména na výbornou brankařku Lívii Nemeth a na.vynikající trio spojek - Katarínu Dubajovou, která se vrátila z několikaletého působení v Dánsku, Petru Popluhárovou a posilu z Iuventy Michlovce - Betku Tothovou, která na Poháru míru už několikrát startovala a v letech 2004 a 2005 se stala nejlepší střelkyní turnaje.

Dalším soupeřem bude náš dobře známý celek HC Zlín, který se pro letošní sezonu netají těmi nejvyššími ambicemi. Nový trenér Dušan Poloz, který 10 let úspěšně působil v norské lize, ordinuje mladému družstvu moderní prvky házené. Budeme tedy zvědavi na to jak se mu jeho záměry daří. Největšími hvězdami týmu jsou nejlepší střelkyně interligy Míša Budayová a naše bývalé hráčky Kristýna Salčáková a brankařka Dáša Vyhlídalová.

Čtvrtým soupeřem našich děvčat bude v neděli v závěrečném utkání znovu polský MKS Zaglębie Lubin. Celý turnaj i předchozí přátelský duel s Polkami slibují výbornou házenou. Také naše děvčata nastoupí v nejsilnějším složení, představí se i nové posily Alena Polášková, juniorské reprezentantky z Poruby Bára Mýlková a Karolína Richvalská, v některých utkáních i další dorostenky z vlastního kádru a samozřejmě všechny další hráčky zatím poměrně širokého hráčského kádru družstva. Družstvo se však bude muset vypořádat s absencí Barbory Raníkové, které lékaři naordinovali dvoutýdenní klid, takže příležitost dostanou další - zkušená Irena Kozáková a mladé talenty, Klára Melichová a Veronika Fialková.

Přijďte se podívat a povzbudit naše děvčata. Rozpis zápasů turnaje a další zajímavosti najdete na našem webu v hlavní nabídce.