English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Šaľa po čtyřech letech vyhrála Pohár míru.

Šaľa po čtyřech letech vyhrála Pohár míru. 23.08.2009 20:18:05 - autor: vasek, přečteno 1648x

 

Naposledy vyhrálo družstvo Duslo Šaľa olomoucký turnaj před čtyřmi lety, kdy vyhrálo před svým rivalem Iuventou Michalovce. Duslo však se do listiny vítězů zapsalo už před více než třemi desítkami let, když tehdy v roce 1977 vyhrálo jubilejní 20. ročník.

Před začátkem letošního turnaje se více věřilo polskému zástupci Zaglębie Lubin, zejména poté, kdy v předvečer turnaje v přátelském utkání vyhrál nad domácími děvčaty 33:29, kdy zejména imponovala jeho moderní házená založená na pestré střelbě ze všech vzdáleností. V samotném turnaji však hned v prvním utkání Polky totálně propadly a v dramatickém souboji je o jedinou branku porazil Zlín. Ve druhém svém představení sehrály velmi kvalitní a vyrovnané utkání se Šaľou, když po většinu časy vedly. Slovenky rozhodly až v samém závěru, kdy za stavu 24:23, pět minut před koncem třemi brankami v rychlém sledu si vytvořily čtyřbrankový náskok, který si pohlídaly až do konce utkání.

Do posledního střetnutí nastupoval Lubin z posledního místa bez bodu a proti našim děvčatům předvedl svůj vůbec nejlepší výkon v Olomouci a nastřílel domácímu úplně bezradnému týmu čtyřicítku.

Vítěz turnaje Duslo Šaľa si poradil se všemi svými soupeři, i když v posledním utkání měl namále, když vstřelil vítěznou branku až po uplynutí hracího času za stavu 28:28, šťastnou střelou Dubajové, podobně jako naše družstvo dostalo branku z ruky Štěrbové ve fïnále play-off před několika týdny. Duslo Šaľa mělo ve svém středu několik vynikajících hráček, především nejlepší střelkyni turnaje Dubajovou, zápas od zápasu se lepšící Petru Popluhárovou i spolehlivou Némethovou v brance. Úderná síla družstva neutrpěla ani absencí Betky Tothové, která se zranila v posledním utkání na turnaji před týdnem v Šaľe.

Družstvo Zlína předvedlo znovu, že v plné sestavě se s ním bude muset vážně počítat v mistrovských bojích. Bohužel dost nepříjemné bylo nasazení družstva bez Budayové, Salčákové a brankařky Vyhlídalové do utkání proti našim děvčatům, jako by chtěl trenér Poloz ukázat, že na Hanačky má i bez svých největších opor. Družstvo Zlína však bylo Olomoučankami deklasováno. Postup vedení Zlínského družstva byl nefér vůči soupeři a pořadatelům a vážně narušil regulérnost turnaje.

Domácí družstvo nezastihl turnaj v nejlepší pohodě. V prvním utkání proti Šaľe, chtěly domácí odčinit týden starou porážku z turnaje v Šaľe a téměř celý první poločas hrály otevřenou partii, do druhého poločasu šly nakonec s tříbrankovým mankem. Po změně stran se však Slovenky do svého soupeře,zakously a postupně navyšovaly své vedení, které se ustálilo na sedmi brankovém rozdílu. Ve druhém poločase se v utkání do něhož jak již bylo uvedeno, nastoupil jejich soupeř ze Zlína v tradici a úrovni turnaje nedůstojné sestavě, vedlo domácí družstvo po dvaceti minutách již 2:12, po dalších pěti minutách 4:17 a z utkání se stala fraška. Domácí ve druhém poločase vedly již rozdílem až 16 brankovým, v závěru však polevily a dovolily soupeři snížit na konečný rozdíl jedenácti branek.

Poslední zápas proti velmi ambiciózním Polkám z Lubinu zastihl celé družstvo domácích v nedbalkách a dovolil soupeři sehrát exhibici. Nedůrazná obrana, chyby v rozehrávce a nepřesná střelba měly za následek laciné branky po rychlých protiútocích v jejich síti. Obě brankařky byly proti střelám ze šestky často úplně bezmocné, navíc ani ony svými zákroky družstvo vůbec nepodržely. Výkon družstva a to nejen v posledním utkání turnaje byl varováním před blížící se sezonou. Po rozboru celé přípravy čeká trenéry v příštích dnech rozhodnutí o zúžení kádru, který bude hrát mistrovskou soutěž. Čas hledání a dávání příležitostí již skončil.

Po turnaji byly vyhodnoceny i nejúspěšnější hráčky celého turnaje.

Nejlepší střelkyní se stala a cenu města Olomouce získala Katarína Dubajová ze Šaľy - autorka 29 branek
Nejlepší hráčkou turnaje se stala a cenu Jana Gogola získala Joanna Obrusziewicz z Lubinu.
Nejlepší brankařkou se stala a cenu Evy Dostálové zá¨ískala Dagmar Vyhlídalová ze Zlína.

Výsledky všech utkání, sestavy a střelkyně všech branek, statistiky další podrobnosti o turnaji najdete na stránkách DHK ZORA Olomouc v samostatné části POHÁR MÍRU