English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Černá zařídila výhru Veselí - HC Britterm Veselí - DHK ZORA Olomouc 24:21 ( 12:8)

Černá zařídila výhru Veselí - HC Britterm Veselí - DHK ZORA Olomouc 24:21 ( 12:8) 06.09.2009 05:02:24 - autor: vasek, přečteno 2057x

Velmi kvalitní, bojovné utkání viděli na úvod nového ročníku interligy, diváci ve Veselské hale. V souboji dvou posledních finalistů českého play-off, zůstaly oba body po zásluze doma, když hlavním strůjcem výhry domácích byla především jejich opora v brance - Lenka Černá.. Od začátku se domácí ujaly vedení, když první tři branky vstřelila ze sedmiček Helena Štěrbová.

Olomoučanky nebyly schopny proměnit ani ty nejvyloženější šance, proti byla vždy domácí golmanka. Utkání bylo po herní stránce vcelku vyrovnané, domácí sice vedly po celou dobu utkání, pouze v první pětiminutovce druhého poločasu, kdy se podařilo Hanačkám zlikvidovat čtyřbrankový náskok a vyrovnaly na 12:12, to vypadalo, že by mohlo dojít ke zvratu. Následovalo však přísné vyloučení Hejtmánkové, které domácí vyhrály 3:0 a opět získaly svou jistotu.

Domácí házenkářky se představily jako družstvo s výbornou obranou, vyztuženou skvělou brankařkou, v útoku byla nejnebezpečnější průbojná a s velkou chutí hrající Štěrbová, ve velmi dobrém světle se představily obě slovenské posily Súkeníková a Gáborová, když zejména první jmenovaná zahrála výborně.

V hostujícím družstvu nastoupila v brance Bára Raníková s velkým sebezapřením, její výkon limitovalo zranění kolena, přesto však odvedla výborný výkon. Posledních sedm minut však již bylo nad její síly, takže přepustila své místo v brance Ireně Kozákové. V obranné činnosti Hanačky proti svému soupeři v ničem nezaostávaly, hrály pozorně a důrazně, zejména Spíchalová se Seluckou odvedly velký kus práce. Škoda, že opora obrany Kovačíková dostala v desáté minutě již svůj druhý dvouminutový trest a pod hrozbou třetího vyloučení už ji trenéři do hry nenasadili.

Pod své možnosti zahrála tentokrát křídla, ani krajní spojky nebyly příliš nebezpečné. Často hrály velmi alibisticky a nesnažily se ani využívat některých, bohužel však ne příliš častých chyb v obraně domácího družstva. Pochválit je možno naopak mladou Báru Mýlkovou hostující hráčku z Poruby, pro kterou to byl interligový debut, ale na jejím výkonu to nebylo znát. Odvážně pronikala do obrany soupeře, dvakrát ji obrana zastavila jen za cenu sedmičky, uvolňovala své spoluhráčky a i v obraně hrála spolehlivě. Tvůrkyně hry Veronika Hejtmánková se blýskla zejména stoprocentním proměňováním sedmiček, při rozehrávce však často nenacházela porozumění od svých spoluhráček, z čehož pak i pramenily nepřesné přihrávky


Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 6:2, 8:5, 10:6, 12:6, 12:8 - 12:12, 15:12, 16:14, 19:15, 21:15, 21:17, 22:19, 24:19, 24:21.

Rozhodčí: Brunovský Čanda 300 diváků 7m hody: 6/5 - 8/8 Vyloučení: 3 - 4.

Sestavy a branky:
Veselí:
Černá, Sabaková, D. Zvoničová - Kratochvílová, Lukášová, Gaborová 2, Štěrbová 10/5, Jandásková, Vinyatynska 1, Chmelařová 1, Fleková 3, Kočí 2, Súkeníková 5, Velanová .

Trenér: Peter Sabadka

Olomouc: Raníkovcá, Kozáková - Hejtmánková 9/8, Růžičková 1, Mýlková 1, Stuchlová 1,Kovaříková, Uličná, Hrbková 3, Dostálová 1, Selucká 2, Spíchalová, Polášková 2, Tomečková 1.

Trenér: Libor Malínek