English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V sobotu přijedou na Zoru Jihočešky

V sobotu přijedou na Zoru Jihočešky 09.09.2009 08:07:45 - autor: vasek, přečteno 1981x

Interliga házenkářek nabrala tempo a o nastávajícím víkendu čeká všechny aktéry už druhé pokračování. V programu druhého kola nejsou takové taháky jako v tom prvním, kdy se jak v Česku (Veselí - Olomouc 24:21), tak i na Slovensku (ŠKP Bratislava - Šaľa 25:22), hrála utkání úřadujících mistrů s kandidáty na medaile. V obou zmiňovaných utkáních vyhrály domácí obhájkyně titulu, obě skončila jejich vítězstvím tříbrankovým rozdílem. V obou utkáních se hrála výborná házená, rychlá dynamická, nepostrádající tvrdost, ale také řadu pohledných akcí lahodících oku diváků.

Ostatní utkání prvního kola skončila víceméně podle očekávání výhrami favoritů, v domácím prostředí si výhru bez problémů uhrály nad svými slovenskými soupeřkami jak Zlín s Trenčínem, tak i Písek s Partizánským. Naopak na hřištích soupeřů vyhráli oba vysocí favorité, Slavia si poradila v Bratislavě rozdílem dvou tříd s nováčkem soutěže Interem a u Vajgaru vyhrál obhájce vítězství ve WHIL - Iuventa Michalovce nad Jindř. Hradcem.

Našim děvčatům se vstup do soutěže příliš nepovedl. Herně sice za svým soupeřem příliš nezaostávaly, rozdíl však byl především v nasazení a ve vůli po vítězství. Olomoučanky působily trochu studeným dojmem, zakončování akcí bylo příliš alibistické, nešly do zakončení s takovým nasazením, jaké předváděly hráčky domácích, zejména pak Štěrbová, Fleková, nebo obě slovenské posily Súkeníková a Gáborová. Největší překážkou pro ně však byla Lenka Černá, s kterou si nevěděly rady. Také v Olomoucké brance však mělo družstvo oporu - Barbora Raníková předvedla solidní výkon i když ji evidentně limitovalo zraněné koleno.

Druhé kolo, ve kterém proti sobě nastoupí vzájemně jen česká družstva proti českým a slovenská proti slovenským, zahájí již ve čtvrtek v Partizánském zápas domácích s mistrovským ŠKP Bratislava, které si asi nebude chtít komplikovat situaci bodovou ztrátou. Také oba další slovenské duely mají své favority. Šaľa si asi bez problémů poradí s nováčkem z Bratislavy a také Michalovce, které si s Trenčínem vyměnily pořadatelství (nová aréna v Michalovcích není dosud dokončena), si jistě pohlídá bodový zisk i když má velké komplikace se zdravotním stavem svých hráček.

Na české straně by byl bodový zisk Jindř. Hradce nad Veselím velkým překvapením. Další loňští medailisté hrají doma a očekávají se jejich výhry, i když to nebudou mít vůbec lehké. V Praze se představí ambiciózní družstvo Zlína, které v minulém kole předvedlo výborný výkon v domácím prostředí a bude jistě zajímavé, jak si s jejich rychlou házenou Slavistky poradí. Naše děvčata čeká velmi nepříjemný soupeř v podobě jihočeského Písku. Ten se proti minulé sezoně solidně posílil, v jeho dresu nastoupí reprezentační křídlo Marta Krouská, která přišla ze Slavie, na soupisce je i další reprezentantka, která hrála minulý rok ve Slavii - Martina Crhová, elitní levoruká spojka, která přestoupila do Mostu, ale za celek Písku může nastoupit formou hostování. Mimo jmenované bude mít trenér Salač samozřejmě k dispozici jednu z nejlepších střelkyň interligy Ivetu Luzumovou, která hned v prvním kole upozornila, že se s ní musí zase počítat, když si splnila svou desetibrankovou normu, samozřejmě bude hrát i reprzentační pivot Alena Sellnerová a další ., určitě však naenastoupí další z mladých kanonýrek, čtvrtá nejlepší střekyně WHIL Michaela Borovská, která je dlouhodobě zraněná.

Domácí děvčata by chtěla co nejrychleji zapomenout na porážku z prvního kola. Nejde sice vůbec o žádnou katastrofu, ve veselském „Pekle" se budou jen těžko získávat body. Vrásky na čele trenéru Malínkovi však dělá koleno Báry Raníkové, která se asi nevyhne brzké operaci. Půjde tedy o to jak se s touto situací vyrovnají ostatní gólmany, zkušená Irena Kozáková, nebo z juniorky stažená Lucka Rašková, či mladá talentovaná Klára Melichová, nebo Veronika Fialková.

Věřme, že pokud k dobré obranné činnosti přidají hráčky i kvalitu v útočné fázi, kterou ve většině předchozích přípravných utkáních přímo hýřily, pak se nemusejí o výsledek tohoto, ale ani dalších zápasů interligy vůbec strachovat. Družstvo svou nespornou vysokou kvalitu má, jen je třeba v pravý čas uplatnit to, co děvčata v přípravě nacvičila a co je třeba v utkáních prodat, protože hrát házenou rozhodně umějí.

Utkání 2. kola interligy se hrají v těchto termínech:

Čtvrtek 10. září v 18:00 hod. HK Slavia Partizánske - ŠKP Bratislava
Pátek 11. září v 18:00 hod. Slovan Duslo Šaľa - Inter Bratislava

Sobota 12. září v 17:30 hod. DHK ZORA Olomouc - Casta Sokol Písek
Sobota 12. září v 18:00 hod. Házená Jindř. Hradec - HC Britterm Veselí
Sobota 12. září v 18:00 hod. HK Štart Trenčín - Iuventa Michalovce
Neděle 13. září v 15:00 hod. DHC Slavia Praha - HC Zlín