English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky si smlsly na Písku - DHK ZORA Olomouc - Casta Sokol Písek 44:24 (22:12)

Hanačky si smlsly na Písku - DHK ZORA Olomouc - Casta Sokol Písek 44:24 (22:12) 12.09.2009 22:18:22 - autor: vasek, přečteno 1919x

Uragán rozpoutaly v sobotu v Olomouci domácí házenkářky, v interligovém utkání proti Jihočeskému Písku. Řada velice pohledných akcí, v nichž se domácí hráčky předháněly, několikrát vyvolaly potlesk na otevřené scéně. Domácí celek převyšoval svého soupeře ve všech herních činnostech a k nepoznání proti utkání prvního kola ve Veselí byla zejména jejich útočná činnost. Rychlý přechod do útoku zakončovaný velmi často střelami do nepostavené obrany byly největší zbraní domácích hráček. Ve statistikách utkání je zaznamenáno celkem 25 akcí charakteru rychlého útoku, zakončené střelou a z nich bylo dosaženo 19 branek do sítě hostujících brankářek, což je počat příliš často nevídaný.

Domácí družstvo se před utkáním netajilo obavami o výsledek, protože jejich opora v brance, reprezentační gólmanka Barbora Raníková.je zraněná. Obě její kolegyně, Irena Kozáková i Lucie Rašková ji však plně zastoupily a patřily k oporám svého týmu. Výborně zahrála i celá obrana, v níž vynikala především Dominika Selucká s Janou Spíchalovou, několika úspěšnými bloky se blýskla Alena Polášková, která hodně otupila ,ostří písecké kanonýrky Ivety Luzumové. Velmi příjemným překvapením byl také výkon v obraně devatenáctileté Barbory Mýlkové, která nastoupila teprve ke svému druhému utkání v intervize.

Ve výborné formě a herní pohodě zastihlo utkání obě reprezentační křídla - Romanu Tomečkovou a Míšu Hrbkovou, které byly k neudržení a předvedly také několik parádních kousků, které diváky zvedly ze sedadel. Velmi dobré utkání sehrála i tvůrkyně hry Veronika Hejtmánková, která si ke svým šesti brankám připsala i deset gólových přihrávek.. Produktivní v zakončování akcí byla tentokrát i Jana Spíchalová na pivotu. Na ostré spojky Kovačíkovou, Poláškovou a Paškovou toho tentokrát moc nezbylo,
zakončování obstarávaly jak již bylo uvedeno hlavně křídla a pivoti, případně obě hbité rozehrávačky Hejtmánková s Mýlkovou svými průniky do hodně děravé obrany hostujícícho družstva.

Jihočešky někdy nevěděly kam dřív skočit, obrana se příliš nevyznamenala a ani obě brankařky nepatřily k oporám svého týmu. Vyhlášená střelkyně Iveta Luzumová byla ve svém snažení dost osamocena, domácí obrana jí toho však moc nedovolila. Velmi příjemným překvapením tak byla letní posila ze Slavie Marta Krouská, která nastoupila na nezvyklém místě pravé spojky a vedla si zde velmi dobře. Je však třeba objektivně připustit, že písecké družstvo nepřijelo na Hanou v nejsilnější sestavě, hlavně jim citelně chyběla dlouhodobě zraněná střelkyně Borovská a také další posila ze Slavie reprezentantka Martina Crhová, která hrála ve stejnou dobu za svůj mateřský klub Baník Most.

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 5:2, 8:5, 11:6, 14:7, 15:0, 17:10, 19:11, 22:12 - 26:13, 29:14, 31:15, 33:17, 37:19, 37:22, 39:23, 44:23, 44:24.

Rozhodčí: Radová, Štrébl 200 diváků 7m hody: 2/2 - 7/5 vfyloučení: 3 - 2.

Sestavy a branky:

Olomouc: Kozáková, Rašková - Hejtmánková 6/2, Mýlková 4, Stuchlová 3, Kovačíková, Uličná 3, Hrbková 7, Pašková 2, Dostálová1, Selucká 1, Spíchalová 5, Polášková 2, Tomečková 10.

Trenér: Libor MALÍNEK

Písek: Arnicanová, Veselá - Moravcová 1, Martenková 3, I.Luzumová 8/3, Vařečková, Hemrová, Šichmanová 2/1, Stellnerová 3, Dvořáková 2, Krouská4/1, Schmidtová 1.

Trenér: Jan SALAČ