English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Interliga má za sebou první dvě kola, čeká nás kolo pravdy.

Interliga má za sebou první dvě kola, čeká nás kolo pravdy. 16.09.2009 17:44:53 - autor: vasek, přečteno 2138x

.Společná česko - slovenská soutěž házenkářek - interliga WHIL má za sebou první dvě soutěžní kola. Ohlédněme se v krátkosti za nimi a řekněme si co nás čeká v kole třetím, po kterém bude následovat první kratší reprezentační přestávka, v rámci které sehraje družstvo České republiky dvě přípravná mezistátní utkání s celkem Rakouska.

Dvanáctka zápasů prvních dvou kol nepřinesla žádná větší překvapení, předpokládaní favorité svá utkání většinou zvládali, částečným překvapením tak může být pouze výše skóre některých utkání. Lídr loňského ročníku interligy - Iuventa Michalovce hrála svá první dvě utkání na hřištích soupeřů, v tom druhém si v důsledku výstavby nové haly v Michalovcích vyměnila pořadatelství s celkem Trenčína. A zde došlo málem k prvnímu překvapení, když favorit strhl vítězství na svou stranu až v samotném závěru a vyhrál nejtěsnějším rozdílem 27:28.

Mezi překvapení lze počítat i debakl Zlína v Praze se Slavií (38:24). Zejména poté, kdy Zlín v prvním kole deklasoval na svém hřišti Trenčín vysoko 35:23. Nečekal se ani dvacetibrankový rozdíl branek v utkání našich děvčat proti Písku (44:24). Nejlépe si zatím vedou mistři svých zemí ŠKP Bratislava a Britterm Veselí, kteří mají za sebou každé po jednom těžkém utkání se svými velkými rivaly (Bratislava - Šaľa a Veselí - Olomouc), zvládli však jak toto utkání, tak i následné v nichž byli favority. Překvapivě dobře vstoupila do soutěže Slavia Praha, která obě svá utkání vyhrála velkými rozdíly a poradila si jak s nováčkem Interem Bratislava, tak i s ambiciózním Zlínem.

I když na nějaké velké prognózy je příliš brzy a výsledky jsou do jisté míry ovlivněny tím, kdo na koho v prvních kolech narazil, přesto se již začíná formovat silná první polovina tabulky, v níž jsou všichni medailisté Česka a Slovenska z uplynulé sezony. Naopak bez bodového zisku jsou zatím čtyři družstva, slovenská trojice Trenčín, Partizánske a Inter a loňský český barážista J. Hradec.

Ve třetím kole nás čeká šestice velmi zajímavých duelů a dají se očekávat i překvapivé výsledky, každopádně ani jedno utkání nemá úplně jednoznačného favorita.. Už ve čtvrtek 17. září se v Bratislavě střetne nováček Inter s Partizánským a půjde zde o to komu připadne po třech kolech Černý Petr.. Ostatní zápasy se hrají v sobotu 19. září. Odpoledne v 15: hod. začne jihočeské derby Písek - J. Hradec, kde domácí i přes drtivou porážku na Hané v minulém kole budou mírnými favority. Všechny zbývající čtyři zápasy budou střetnutími českých a slovenských soupeřů.

Zápasy hrané na české straně řeky Moravy slibují zajímavé boje. Ve Veselí se utkají první dvě družstva minulého ročníku WHIL, český mistr Veselí s vítězem interligy Michalovcemi. Tentokrát budou domácí favority, východňárky se potýkají s řadou absencí, nejbolestnější asi bude post brankařek, michalovskou branku zatím stráží dvě dorostenky - osmnáctiletá Dobranská a ještě o dva roky mladší Gubíková. Do hry ještě pro zranění nezasáhnou ani reprezentační spojky Obšatníková a Tobiášová, když další ze spojek Tothová v létě odešla do Šaľy. Domácí hlásí také dvě pravděpodobné absence: Gábina Tomšejová je po artroskopii kolena a Kočí má tržnou ránu na koleni, ta by však mohla být v pořádku. Ve druhém utkání se pokusí domácí HC Zlín potvrdit své ambice a potrápit favorizovanou Šaľu, bude to však mít hodně těžké.

Na Slovensku se bude hrát zajímavé střetnutí pod hradem Matúša Čáka. Zopakuje-li totiž domácí Trenčín stejně kvalitní výkon jako před týdnem proti Michalcům mohly by si poradit i se současným lídrem tabulky - pražskou Slavií. Pražanky však pojedou k Váhu odhodlané prodat svou výbornou formu a odrazit nápor soupeřů o čelo tabulky. Budou jistě spoléhat na formu brankařky Satrapovéi na zkušenost Kláry Černé, Vítkové, Keclíkové, nebo důraz Kutlvašrové a rvavost nastupujícího mládí reprezentovaného především juniorkami Jedličkovou, Rákovou, Romaniczovou atd.

Posledním a z našeho pohledu nejdůležitějším střetnutím bude souboj úřadujícího mistra Slovenska ŠKP Bratislava s českým vicemistrem DHK ZORA Olomouc.. Hanačky nemají na sportovní halu ŠKP Bratislava nejlepší vzpomínky, všechna čtyři svá utkání zde v minulosti prohrály, tři z nich vždy o jedinou branku. Také tentokrát budou v utkání favority domácí házenkářky. Ty mají letos opět ty nejvyšší ambice, svůj už tak silný kádr vyztužily dalšími kvalitními hráčkami, zejména zkušená Martanovičová se stala velkou oporou. Před sezonou sice odešly z družstva obě brankařky Sůkalová a Vaverková, ty však plně nahradil příchod Zuzany Školkové z Trenčína.. Kádr slovenského mistra je nabitý kvalitou: Martanovičová, Šimáková, Beňušková, Globanová, Hrmová, sestry Janšákovy, Hodošková, Porubská, Kochanová a další, prostě co jméno to pojem.

Naše děvčata odjedou do metropole na Dunaji sice ještě bez Barbory Raníkové, ostatní hráčky jsou v pořádku a jsou odhodlány bojovat o co nejlepší výsledek a pokusit se vysokému favoritovi nějaký bodík z jeho tvrze odvézt.