English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky hostí v sobotu Inter Bratislava

Hanačky hostí v sobotu Inter Bratislava 01.10.2009 09:46:57 - autor: vasek, přečteno 1825x

 

Po krátké reprezentační přestávce a před další o něco delší reprezentační přestávkou se hraje 4. kolo společné česko - slovenské soutěže, interligy WHIL. Celé kolo se nakonec z dalšího objektivního důvodu, kterým je start některých družstev v Evropských pohárech, roztáhlo do čtyř hracích dnů. Už v pondělí se ve Veselí utkaly domácí Britterm s pořadatelem víkendové skupiny 2. kola Challenge Cupu - Sokolem Písek. Po nečekaně vyrovnaném průběhu, kdy Jihočešky hrály tři čtvrtiny utkání naprosto vyrovnanou partii s domácím favoritem, však nakonec odešly poraženy desetibrankovým rozdílem (31:21).

Druhé utkání se hrálo ve středu u Vajgaru, kde domácí Jindř. Hradec hrál s účastníkem 2. kola Champions League - úřadujícím mistrem Slovenska ŠKP Bratislava a podlehl mu 25:19. Slovenky hrají o víkendu také jako hostitelé (hraje se ale ve sportovní hale v Trenčíně) kvalifikační turnaj Ligy mistrů a na Slovensku se představí hodně kvalitní družstva. Favoritem na jediné postupové místo bude hlavně Zvezda Zvenigorod z Ruska, dále pak RK Olympija Ljubljana (SLO) a VOC Amsterdam (NED), které jsme mohli vidět před dvěma lety v naší hale v utkání Challenge Cupu.

Další tři utkání se hrají v sobotu a kolo ukončí nedělní střetnutí Partizánského se Zlínem. Ze sobotních duelů se bude hrát repríza jarního zápasu o třetí místo na Slovensku, mezi Duslem Šaľa a Štartem Trenčín a i tentokrát budou favoritem domácí házenkářky. Daleko vyrovnanější duel lze očekávat na východě Slovenska, kde bude mít domácí Iuventa Michalovce za soupeře Slavii Praha. Utkání bude mít slavnostní rámec, do provozu bude totiž slavnostně uvedena nově zrekonstruovaná Chemkostav aréna, jejíž rekonstrukce stála pro nás neuvěřitelných 6 milionů Eur. Pražanky vstoupily do soutěže hodně razantně a jsou zatím bez ztráty bodu v čele soutěže. Uvidíme jak se jim povede v utkání s letos hodně zranitelnou Iuventou, která bojuje více než se soupeři s četnými absencemi svých hráček.

Třetím sobotním střetnutím bude utkání Hanaček s nováčkem interligy Interem Bratislava. Inter se do WHILky vrací po šestileté přestávce, Slovenky se zúčastnily hned prémiového ročníku WHIL 2002/03 a skončily v něm na pátém místě (hned za našimi děvčaty) se ziskem 34 bodů. Z pro nás nepochopitelných důvodů se však do dalšího ročníku družstvo nepřihlásilo a hlavní město Slovenska pak zůstalo dva roky bez vrcholové ženské házené. Letos se tedy po mnoha letech v elitní soutěži představí dvě bratislavská družstva. Bratislava mívala ve federální lize před rozdělením republiky v 1. lize vždy několik svých zástupců (Inter, Štart, Vinohrady, MDŽ, Lokomotiva, Petržalka a další) a nebylo výjimkou, že z desítky účastníků byli čtyři z Bratislavy.

Utkání Hanaček s nováčkem má tentokrát favorita v domácím celku, který se však ještě bude muset obejít bez své brankařské jedničky Báry Raníkové, předchozí dvě utkání však prokázala, že jí její kolegyně dokáží dobře zastoupit. Bratislavany se netají svým jednoznačným cílem, kterým je udržení se v soutěži a cesta ke splnění tohoto cíle vede podle jejich představitelů především přes výhry se slovenskými celky Partizánského a Trenčína. Bratislavany mají velmi mladý kádr svého družstva, několik zkušených hráček, zejména brankařka Múdra a bývalá slovenská reprezentantka Tatina Pončáková, známější pod dívčím jménem Tomašechová však dokáží své spoluhráčky vyburcovat.. Oporami současného kádru jsou spojky Zámečníková a Kalmanová.

Utkání DHK ZORA Olomouc - Inter Bratislava se hraje v sobotu 3. října 2009 ve sportovní hale DHK ZORA se začátkem v 17:30 hod.