English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Ve 3. kole Českého poháru se představí už i obě družstva DHK ZORA

Ve 3. kole Českého poháru se představí už i obě družstva DHK ZORA 11.10.2009 19:06:54 - autor: vasek, přečteno 1624x

ž dvě kola odehrály házenkářky z nižších soutěží, aby tak do 3. kola postoupilo 8 nejlepších z nich, převážně družstva hrajícíc 1. ligu žen. V prvních kolech došlo k několika překvapením, hned v 1. kole bylo vyřazeno prvoligové družstvo Lok. Cheb, které prohrálo v Plzni s druholigovým HC Plzeň. Ve druhém kole vypadli další favorité. V Praze v souboji s druholigovou Astrou prohrála ambiciózní Loko Liberec a prvoligové juniorky Zlína byly vyřazeny Sokolem Karviná

 

Ve třetím kole, do kterého vstupuje i šestice českých interligových celků doplněných prvními dvěma družstvy loňského ročníku 1. ligy žen (Sokol Poruba a jun. DHK ZORA), tedy budou v domácím prostředí hrát postupující družstva z druhého kola a k nim byli přilosováni již zmiňovaní interligisté s dvěma lídry loňské 1. ligy. V osudí se tak objevila i tři družstva hrající ve 2. lize (Astra Praha, Sokol Velké Meziříčí a Sokol Karviná).

 

Protože se soupeři losovali, dojde i k několika utkáním, ke kterým budou soupeři muset cestovat hodně daleko. Nejdál to asi budou mít házenkářky Sokola Poruba, které čeká v předpremiéře souboje o 1. místo v 1. lize, cesta do Mostu, Slavia Praha pojede do Karviné, Veselí se představí v Praze, Zlín v Čes. Budějovicích a naše juniorky budou vážit cestu do Plzně. Olomoucké interligové družstvo žen a obhájce Českého poháru zajíždí ke svému utkání do Otrokovic. Soupeřem jim tedy bude družstvo hrající v současné době ve středu prvoligové tabulky.

Jednotlivé dvojice 3. kola:
Sokol Velké Meziříčí : TJ Házená Jindř.Hradec
DHC Slavia Praha jun. : TJ Sokol Písek
TJ Loko Č.Budějovice : HC Zlín
Jiskra Otrokovice : DHK Zora Olomouc
DHK Baník Most : Sokol Poruba
TJ Astra : HC Britterm Veselí
TJ Sokol Karviná : DHC Slavia Praha
DHC SVŠ Plzeň : DHK Zora Olomouc jun.Hracím termínem 3. kola je středa 28. října 2009.. Družstva startující v Evropských pohárech mají ale tento termín vyhrazen k předehrávce 6. kola interligy a proto utkání 3. kola Českého poháru budou muset odehrát v jiném termínu. Interligové družstvo žen DHK ZORA se dohodlo se svým soupeřem Jiskrou Otrokovice a sehraje utkání Českého poháru ve středu 21. října 2009 v 17:30 hod. v Otrokovicích.