English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Házenkářky Zory mají před sebou čtyři „anglické týdny

Házenkářky Zory mají před sebou čtyři „anglické týdny 21.10.2009 08:38:33 - autor: vasek, přečteno 2096x

Desítku soutěžních utkání v řadě až do konce listopadu mají před sebou interligové házenkářky DHK ZORA Olomouc.Mají před sebou nejtěžší sérii této sezony, kdy budou muset zvládnout šestici interligových zápasů, dvě utkání Českého poháru a dvě utkání Evropského poháru. Půjde jistě o prověrku odolnosti hráček a samozřejmě nepůjde jen o prokázání herní kvality, ale i boj s narůstající únavou a překonávání enormního tlaku, který budou muset děvčata zvládnout.

Velkou roli sehraje jistě i to, jak budou trenéři hospodařit se silami hráček, jak celou zátěž co nejoptimálněji rozloží na hráčky celého širšího kádru. Všechna utkání budou svým způsobem těžká, nelze podcenit žádného ze soupeřů jejich jména ostatně ani nějaké podcenění nepřipouštějíí. Hanačky se postupně střetnou dnes ve středu v Otrokovicích v utkání 3. kola Českého poháru s domácí Jiskrou, v neděli interliga ve Zlíně, ve středu 28. října předehrávka interligy doma s Trenčínem, v neděli 1. utkání Poháru vítězů v Debrecíně, ve středu 4. listopadu interliga v Praze se Slavií, v neděli v hale UP odveta Poháru vítězů s Maďarkami, v sobotu 14. listopadu doma utkání se Šaľou, hned v úterý následuje čtvrtfinále Českého poháru a sérii zakončí dvě utkání interligy na Slovensku nejprve v Partizánskem a poté 28. listopadu v Michalovcích.

První utkání mají tedy děvčata před sebou dnes. Proti domácímu prvoligovému celku Jiskry Otrokovice nastoupí Hanačky téměř kompletní, tedy i s Bárou Raníkovou v brance, která to zkusí alespoň na část utkání. Jedinou absencí bude Jana Spíchalová, která se vrátila z reprezentační akce se zraněným kotníkem, který si vyžádá asi dvoutýdenní absenci. Obhajoba dvojnásobného zisku Českého poháru z minulých dvou sezon staví Hanačky do role jednoznačného favorita. Domácí Otrokovice jsou momentálně po pěti odehraných kolech s pěti body na 6. místě 1. ligy žen, když v domácím prostředí porazily v minulém kole Cheb, předtím však dvakrát doma prohrály - s Mostem 26:35 a s našimi juniorkami 22:33.

Utkání se hraje v otrokovické hale na Štěrkovišti ve středu 21. října 2009 od 17:30 hod.