English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Páté kolo interligy házenkářek je zase roztaženo do tří dnů

Páté kolo interligy házenkářek je zase roztaženo do tří dnů 22.10.2009 16:41:41 - autor: , přečteno 1977x

Od pátku do neděle se bude hrát šest utkání 5. kola interligy házenkářek. V pátek 23. října se bude hrát v Jindř. Hradci utkání domácích s Interem (zde se mění i pořadatetství, podle rozpisu se utkání mělo hrát v Bratislavě, tam se bude hrát až jarní odveta). V utkání je favoritem domácí celek, který signalizuje posílení svého družstva o tři hráčky. Jde o jejich bývalé hráčky Karolínu Urbanovou, Nikolu Bílou a Věru Neidrovou, které na čas přerušily činnost a nyní se k házené vracejí. No uvidíme o jak velké posily půjde.

V sobotu 24. října jsou na pořadu tři utkání WHIL a mezi nimi také šlágr kola - souboj úřadujících mistrů Slovenska a Česka ŠKP Bratislava a Britterm Veselí. Obě družstva nastoupí oslabena o své opory, slovenský mistr se bude muset obejít bez Petry Beňuškové, která má vleklé problémy se zády, Veselanky zase budou postrádat svou střelkyni Helenu Štěrbovou, která si obnovila zranění kotníku při kvalifikačním utkání reprezentace proti Švédsku. Utkání nemá favorita, svou roli může sehrát ve prospěch Slovenek právě domácí prostředí.

Také další dvě sobotní utkání Písek - Michalovce a Trenčín - Partizánske slibují vyrovnaný souboj. V prvním utkání půjde o utkání účastníků Evropských pohárů. Zatímco domácí Jihočešky mají za sebou úspěšný postup ze skupiny Challenge Cup do 3. kola a utkají se na přelomu října a listopadu s makedonským Metalurgem Skopje, Východoslovenky čeká ve stejném termínu v Poháru vítězů pohárů, polský Lubin (startoval v srpnu na Poháru míru v Olomouci). Oba soupeři mají zatím po čtyřech bodech a jsou sousedy v tabulce. Iuventě se začíná vyprazdňovat marodka nastoupí už i uzdravená Obšatníková - Dittelová a nová posila z Ukrajiny, spojka Julia Bachireva. V Trenčíně pak půjde o souboj dvou zatím posledních celků o Černého Petra WHIL.

V neděli 25. října bude kolo dohráno dvěma utkáními a obě slibují zajímavé souboje. Vedoucí Slavia Praha přivítá ve své hale v Edenu silné Duslo Šaľa a bude zajémavé sledovat, jak si s tímto soupeřem mladé Slavistky poradí. Slavia na Duslo doma tradičně umí zahrát, v posledních pěti utkáních třikrát vyhrála, jedno utkání skončilo remízou a jen jednou prohrála. Každopádně půjde o souboj mládí proti zkušenosti.

Posledním nedělním utkáním pak bude Středomoravské derby Zlín - Olomouc. Obě družstva se velmi dobře znají, v přípravě sehrála řadu utkání a asi se jak trenéři, tak i hráčky ničím zvlášť nepřekvapí. Půjde o derby se vším všudy co k tomu patří. Emoce, enormní nasazení, bojovnost a boj o každý míč. Obě družstva vyznávají rychlost a útočnou hru, půjde o to, jak hráčky obou družstev zvládnou jak prostředí, tak i herní činnosti právě s přihlédnutím k rychlosti provedení, kterou jim trenéři jistě naordinují. Jazýčkem na misce vah mohou být i výkony brankařek. V domácí brance se asi objeví zkušená Dáša Vyhlídalová, která soupeřovy hráčky velmi dobře zná, ale i Zuzana Mahďáková a juniorka Dederlová patří mezi přední interligové brankařky.

V družstvu hostí by už měla nastoupit Barbora Raníková, je však otázkou zda léčené koleno vydrží zátěž celého utkání, vždyť Hanačky mají před sebou velmi dlouhou a těžkou zápasovou sérii a Bára bude jednou z klíčových hráček. V minulých utkáních však i další olomoucké gólmanky prokázaly solidní formu. V utkání se objeví celá řada reprezentantek, v domácím dresu to budou Míša Budayová, Kristýna Salčáková a Petra Růčková z ženské reprezentace, ale i juniorky Adámková, Cedidlová, Nudni, Šviráková, nebo Talašová, v družstvu hostí budou hrát obě reprezentační křída Romana Tomečková s Míšou Hrbkovou i juniorské reprezentantky Mýlková a Pašková. Hostující družstvo bude spoléhat i na své další zkušené hráčky v čele s Poláškovou, Dostálovou, Ulkičnou a dalšími.

Utkání nemá favorita a bude asi rozhodovat opravdu každá maličkost a momentální sportovní forma i trocha štěstí.

Utkání ve Zlíně se hraje v neděli v 17:00 hod.