English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Po třech dnech hrají Hanačky znovu interligu

Po třech dnech hrají Hanačky znovu interligu 27.10.2009 08:47:14 - autor: vasek, přečteno 1795x

Kolotoč soutěžních zápasů Olomouckých házenkářek pokračuje. Ještě ani pořádně nemají zažitý vítězný pocit po výhře ve Zlíně z utkání, kterého se tak trochu obávaly a před sebou mají dalšího soupeře. Ten přijede tentokrát za nimi, do jejich důvěrně známého prostředí, haly na Andrově stadioně. Zkrátka interliga pokračuje ve středu předehrávkami šestého kola a mezi družstvy, která si své utkání musí předehrát je i Olomoucká Zora.

Pro čtveřici českých a slovenských pohárových zástupců, které o víkendu čekají boje ve 3. kole Evropských pohárů je středeční sváteční den, dnem předehrávky interligy. V novotou zářící hale v Michalovcích se střetnou dva účastníci pohárové Evropy. Hostující Duslo Šaľa však díky vysokému koeficientu slovenských družstev a také díky nízkému počtu startujících celků v Challenge Cupu, byla nasazena přímo do osmifinále, které je na pořadu až v únoru příštího roku. Domácí celek Iuventy však změří síly v domácím prostředí už v sobotu v Poháru vítězů pohárů s polským celkem Zaglebie Lubin (v srpnu hrál na našem turnaji o Pohár míru). Interligové utkání dvou slovenských titánů slibuje velký boj, v současné době však je potřeba vzhledem ke stavu marodky Iuventy, považovat za favorita Duslo Šaľa.

Také v dnešním druhém utkání se střetnou dva účastníci Evropských pohárů. Na jihu Čech v Písku přivítají úřadujícího mistra Slovenska ŠKP Bratislava, který přímo z Písku bude pokračovat v cestě autobusem do Nizozemského Haagu a zde odehraje v sobotu a v neděli obě utkání 3. kola Poháru EHF proti domácímu Omni HV Hellas den Haag. Domácí tým po euforii posledních týdnů, kdy vyhrál v domácím prostředí jednu ze skupin Challenge Cupu a v neděli pak v interlize Iuventu Michalovce, nastoupí v Challenge Cupu, proti makedonskému celku HC Metalurg Skopje. Také v tomto utkání interligy bude favoritem i přes úspěchy Písku z poslední doby slovenský mistr.

Posledním z pohárových družstev startujících v interlize a budou csvé utkání předehrávat ve středu je naše družstvo DHK ZORA Olomouc. Děvčata mají před sebou v pátek cestu do Maďarska a zde je čeká soupeř velmi zvučného jména - ostřílený boji v Evropských pohárech - DVSC Aquaticum Debrecen. Hanačky mají za sebou během týdne už dvě tkání, ve středu v Otrokovicích vyhrály 31:24 a postoupily do čtvrtfinále Českého poháru a v neděli utkání interligy ve Zlíně (vyhrály také o sedm branek 27:34). Jejich interligový soupeř Štart Trenčín je zatím na nelichotivém 10. místě, když dokázal porazit v posledním kole Partizánske 26:23 a získal své první letošní body.

Družstvo Trenčína je mladým kolektivem, který však má ve svém středu několik výborných házenkářek, patřících dnes již mezi ostřílené interligové hráčky. Jmenujme na příklad dvě Zuzany na jejich spojkách Drotárovou a Židekovou, nebo pivoty širší reprezentace SR Veroniku Gašparovičovou a Michaelu Kovaličkovou, nebo rychlé křídlo juniorské reprezentace Annumárii Birkušovou. Také Trenčín má na lavičce nového trenéra, jednoho z nejmladších v interlize Jána Beňadíka. Varováním pro Olomoučanky musí být jejich porážka v minulém ročníku soutěže těsně před Vánocemi právě od tohoto soupeře. Tuto možnost si však domácí děvčata vůbec nepřipouštějí a chtějí potvrdit svou příslušnost k absolutní špičce interligy.

Zbývající utkání 6. kola se hrají o víkendu. Lídr soutěže Slavia Praha si asi pojede pro další dva body do Partizánského, také Britterm Veselí je vysokým favoritem v utkání proti Interu Bratislava. Pouze o „televizním" utkání v Jindřichově Hradci, kde hraje Zlín, lze hovořit jako o utkání, které nemá vyloženého favorita. Utkání vysílá v přímém přenosu v neděli 1. listopadu od 10:30 hod. TV 4.