English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Účastníci turnaje > Házenkářky čeká maďarský DVSC Aquaticum

Házenkářky čeká maďarský DVSC Aquaticum 29.10.2009 14:48:12 - autor: , přečteno 2781x

Olomouc už není bílým místem na mapě házenkářské Evropy. Počtvrté v řadě vstupují olomoucké házenkářky do kolotoče zápasů mezi nejlepšími ženskými týmy. Po dvou účastech v Challenge Cupu, když ta druhá znamenala postup mezi šestnáctku nejlepších se loni podařilo postoupit také do osmifinále v prestižnějším poháru - Poháru vítězů pohárů. Po vyřazení dvou silných družstev - běloruského BNTU BelAZ Minsk a srbského ŽRK Dinamo Petrohemija Pančeavo, čekal na Hanačky soupeř z nejsilnějších řadící se mezi TOP týmy ženské klubové házené - dánský FCK Handbold Kodaň s řadou největších hráčských osobností světa.

Ve stejném poháru se Olomoucké házenkářky představí i letos, na úvod však budou mít soupeře o mnoho těžšího a věhlasnějšího než byli v úvodních kolech loňské sezony. Přejít přes něj do osmifinále by byl počin rovnající se senzaci toho největšího kalibru. Srovnání čtvrté účasti Hanaček v pohárech .s účastmi jejich soupeře hovoří samo za sebe. Od roku 1993 startují s dvouletou přestávkou v letech 2003 a 2004 v některém z pohárů, letos je to tedy jejich už patnáctý start. Nikdy neskončili hůře než je naše maximum, tedy v osmifinále, ale navíc čtyřikrát postoupili do čtvrtfinále, jednou do semifinále, třikrát se probojovali do finále a z toho dvakrát byli ve finále úspěšní a Pohár EHF vyhráli.

Je pravdou, že zatím hráli „jenom" v pohárech EHF, Poháru vítězů pohárů, nebo v City Cupu (předchůdce Challenge Cupu). Na Champions League zatím házenkářky DVSC nedosáhly, tam za Maďarsko startuje pravidelně světový gigant Györi Audi ETO. Přesto však řada současných hráček DVSC, které v neděli proti našim děvčatům v Debrecenu nastoupí má bohaté zkušenosti z Champions League v dresech věhlasných Evropských družstev. Tak na příklad Anita Bulat v družstvu Podravka Vegeta Koprivnica, Renata Mörtel hrávala v družstvu Györi Audi ETO a Mercator Ljubljana, Rita Borbás v družstvu Györu a Oltchimu Valcea, Barbara Bognar také v Györu a dánském Aalborgu, brankařka Agnes Triffa v Mercatoru Ljubljana, Gabriella Juhasz v Györu a rumunském Brasově, Chorvatka Ivana Lovrič ve francouských Metách atd.

DVSC Aquaticum je po osmii kolech maďarské nejvyšší soutěže zatím se dvěma porážkami na 3. místě s 12 body, když mezi nejlepší střelkyně patří Renata Mörtel 43, Bulat 32, Lovrič 31, Csáki 30, Bogdanovics 23, Juhasz 20 atd.

Mají se tedy naše děvčata na co těšit. Zahrají si zase po několika měsících házenou na té nejvyšší úrovni a věřme že nezklamou, přivezou přijatelný výsledek a hlavně velmi cenné zkušenosti, které se jim budou jistě hodit na příklad už příští středu v Praze, kde změří síly s letos neporazitelnou Slavií Praha. Do Maďarského Debrecenu odjíždějí děvčata v pátek ráno a po utkání, které se hraje v neděli v 18:00 hod. se vrací ihned v noci domů. Návrat je plánován na pondělí cca šestou hodinu ranní.